Vyberáme: Exorcista o. Jozef Maretta v Poprade a Bárkafest

Tento týždeň by ste si určite nemali nechať usjsť prednášku otca Marettu, teda keď ste z okolia Popradu. A potom tiež ďalší z letných festivalov s názvom Bárkafest. Za vašu pozornosť určite stojí každoročné obľúbené Trojdnie sv. Antona, ktoré sa koná tradične u Františkánov pri príležitosti sviatku sv. Antona.

Exorcista o. Jozef Maretta v Poprade

Vo štvrtok, 9.6.2016, navštívi gréckokatolícky kňaz a exorcista o. Jozef Maretta v rámci cyklu príhovorov k Roku milosrdenstva popradskú farnosť. Program začne o 18.30 svätou omšou, po ktorej bude nasledovať prednáška otca Marettu na tému Sme vo víťaznom tíme. Svätá omša aj prednáška sa uskutoční v kostole sv. Cyrila a Metoda na ulici Ludvíka Slobodu v Porade.

Bárkafest 2016

Srdečne vás pozývame na Bárkafest 2016, ktorý sa uskutoční v dňoch 10.-12. júna 2016 v Gréckokatolíckom mládežnícom centre Bárka v Juskovej Voli. Čakajú vás vystúpenia gospelových kapiel, katechézy, modlitby, krátke filmy, svedectvá a hlavne možnosť zažiť prijatie v spoločenstve veriacich ľudí. V rámci festivalu vystúpia skupiny ako Lámačské chvály, Joel worship band, eSPé , GodKnows, Heartbeat. Bárkafest vyvrcholí v nedeľu o 10.30 svätou liturgiou, ktorú bude slúžiť vladyka Milan Lach.

Trojdnie sv. Antona

Bratia Františkáni všetkých srdečne pozývajú na trojdnie sv. Antona, ktoré sa uskutoční od soboty 11. júna do pondelka 13. júna 2016. Súčasťou trojdnia bude duchovno-otvorený kultúrno-potešujúci program, ktorého hlavnou témou bude Anton – patrón hľadajúcich.

Pozvanie ako kazateľ prijali Martin Majda (viac rokov pôsobil v rómskej osade v Lomničke, kde sú aj školské sestry sv. Františka), br. Simeon OFM a br. Jozef Súkeník OFMConv, ktorý sa na štúdiach v Ríme sa venoval vo svojej práci práve osobe sv. Antona a jeho dielu. Spestrením programu budú aj bábkové predstavenia františkánskeho divadla Elzeár, kaviareň, film o svätom Antononovi či koncert Františkánskej schóly Bratislava. Každý si príde na svoje.