Večerná idylka ala papierový krb

Priľla k nám jeseň, s ktorou sú spojené dlhé tmavé večery. Skorý západ slnka na mňa pôsobí deprimujúco, hoci toto ročné obdobie milujem najviac zo všetkých. Nie je nad to, len tak nečinne sedieť v kresle, zababušená dekou, pri sviečkách s teplým čajom alebo dobrým vínkom v ruke.

Vždy som túžila mať krb, je to niečo, bez čoho si neviem predstaviť dom. Niekedy si ho však nemôžeme dovoliť, či už z finančných dôvodov alebo aj stavebných. Preto som sa rozhodla urobiť si radosť a zútulniť našu izbu a pripraviť aj pre Alexa dokonalé prekvapenie.

Výrobu krbu som začala ešte minulý rok pred Mikulášom, chcela som navodiť tú pravú atmosféru. Neskutočne som sa tešila, hoci bol Alex ešte malý, veľmi sa mu páčili všetky svetielka a vedela som, že moja snaha nebola zbytočná. Hoci je krb len z kartónov, má pre mňa veľký význam a svoje čaro. Pred pár mesiacmi sme ho schovali, aby nám bol neskôr opäť vzácny.

Pár dní dozadu som sa ho rozhodla dať opäť do izby a doplniť ho pár jednoduchými dekoráciami, kým nepríde zima a s ňou spojené to čaro v našich domovoch. Určite sa s vami podelím o fotografie, ako vnímam vianočné obdobie v interiéri ja.

Teraz sa z neho znovu teším, kľudne si viem predstaviť pár dni pri ňom len tak sedieť, prečítať si dobrú knižku a oddychovať. Ale vitajme v realite, takáto alternatíva ma nečaká ešte zopár rokov. Hehe.

Výroba krbu je veľmi jednoduchá a časovo nenáročná. Keď počítam ako dlho som zbierala kartóny a ako mi nakoniec absolútne nesedeli a nevedela som zohnať viacero rovnakých, tak som sa nakoniec rozhodla pre kúpu nových. Bola to jediná vec spolu s bielym papierom ktorú som investovala do tvorby – nebolo to ani 10eur, čiže ak máte krabice, dostanete sa s cenou dolu na pár centov.

Zvolila som si úplne základný, jednoduchý krb, do krabíc som pridala aj kamene, aby mal dobré ťažisko a pevne som ich o seba poprilepovala lepiacou páskou, rozložila som si ho podľa veľkosti hornej ,,police,, a oblepila bielym papierom. Následne som si povystrihovala rovnaké diely z kartónu a začala pekne nalepovať na krb. Niektoré som pripevnila tavnou pištoľou, hlavne na rohoch krbu, aby lepšie držali, inak mi stačil úplne obyčajný lep.

Odporúčam si dopredu rozložiť „tehly“, aby vám to pekne vyšlo z prednej časti. Na vrchnú „policu“ som použila veľký kartón, ktorý som taktiež obalila bielym papierom a namaľovala klasickou farbou. Trvalo mi to jeden večer a na druhý deň som krb dokončila, „policu“ tam mám iba položenú, takže sa snažím dávať dozadu ťažšie veci, aby sa neprevrátila. 

Treba brať do úvahy, že krb je z kartónov a netreba ho zbytočne preťažovať, aj keď mne udrží zatiaľ toho dosť. Kto chce, môže krb obaliť aj do tapety, ktorá má tehlový vzhľad, je to všetko už o vašej šikovnosti a predstavivosti.