UŽ V PONDELOK Do Košíc sa vracia unikátny koncert – pripomenie svätého Jána Pavla II.

Metropola východu zažije po roku opäť unikátny koncert. Pripomenie odkaz dnes už svätého Jána Pavla II. Jedinečná spomienka spojená s vystúpením viacerých sólistov, viac ako 40-členného zboru a 60-členného orchestra opery Štátneho divadla Košice sa uskutoční už v pondelok 19. decembra 2016 o 18.00 hod. v Steel Aréne v Košiciach. Záštitu nad vyše dvojhodinovým multimediálnym projektom, ktorý po prvýkrát prilákal vyše šesťtisíc návštevníkov, prevzali opäť košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober a košický eparcha Mons. Milan Chautur.

“Pontifikát Jána Pavla II. je neodmysliteľne spojený aj so Slovenskom. Navštívil nás trikrát. Košice si navždy zapamätajú 2. júl 1995, kedy Ján Pavol II. vyhlásil troch košických mučeníkov Marka Križina, Štefana Pongráca a Melichara Grodeckého za svätých.” hovorí Igor Havrila, generálny manažér Steel Arény, ktorý prišiel s myšlienkou pripraviť toto dielo. Scenár k nemu pripravili kňaz Jozef Leščinský spolu s riaditeľom Štátneho divadla Košice Petrom Himičom. Režisérom akcie je Ján Sabol, hudobnú dramaturgiu chystá dirigent Igor Dohovič. Jeden z dôvodov, prečo pripraviť tento koncert, bolo výročie návštevy pápeža Jána Pavla II. na Slovensku.

Dielo sa skladá z dvoch častí. V prvej ukážu organizátori pápežov život, rodinu, školu, záujmy, vojnu a prvé kňazské roky. Druhá časť bude o službe a posolstve. Diela svetových skladateľov budú popretkávané televíznymi zábermi, fotografiami, či reportážami zo života sv. Jána Pavla II. V  spomienkach na poľského pápeža nebudú chýbať úsmevné príhody. Zaznie hudba Verdiho, Mozarta, Pucciniho, či Schuberta, ako aj obľúbená pieseň svätca v podaní 30-členného detského zboru opery Štátneho divadla Košice “Pán zastavil sa na brehu”. Zaznie aj melódia z westernu Vtedy na Západe od Ennia Morriconeho, či Dobytie raja od Vangelisa.

Umelecké stvárnenie zboru a orchestra umocní videoprojekcia na troch veľkoplošných LED obrazovkách so svetelnými a laserovými efektami. Videoobrazom si pripomenieme kardinála Jozefa Tomka, či dnes už zosnulého kardinála Jána Chryzostoma Korca.

Vstupenky na multimediálny koncert si môžu záujemcovia kúpiť v sieti ticketportal. Cena lístkov sa začína od 15,75 € pri akcii 3+1. V prípade záujmu väčšieho množstva lístkov poskytnú organizátori individuálnu zľavu podľa dohody.