WeAreN2015

Druhý ročník nášho medzinárodného kongresu o náboženskej slobode WeAreN2015 mal obrovský úspech!cgoisis-300x153-3075966

Na kongrese zazneli svedectvá a príhovory obetí Islamského štátu, svedkov zverstiev páchaných na kresťanoch na Strednom východe, biskupov donútených opustiť svoju diecézu, pracovníkov organizácii na pomoc prenasledovaným, odborníkov na náboženskú slobodu a ďalších významných rečníkov z celého sveta.

Generálnemu tajomníkovi OSN, Ban Ki-Moonovi sme odovzdali petíciu s 400 000 podpismi ľudí celého sveta, kde žiadame o okamžité zastavenie genocídy kresťanov a ďalších menšín na Strednom východe.

Najsilnejšie momenty z kongresu sme pre Vás spracovali do krátkeho videa, ktoré si môžete pozrieť tu (zapnite si slovenské titulky):

Slová, ktoré zazneli na kongrese CitizenGO nenechali nikoho ľahostajným…

  • “Každý deň sa pozerám na svoju krvavú košeľu, ktorú som mal na sebe počas svojho únosu. A už nechcem vidieť žiadnu ďalšiu krv môjho ľudu!”
  • “Rodičia otvorili dvere a našli tam čierne plastové vrecia. A v tých vreciach boli časti tiel ich dcér…”
  • “Františkán, páter Francoise Morant, bol unesený a sťatý pred davom ľudí, ktorí skandovali: Alah je veľký!”
  • “Islamský štát a obete, s ktorými sme hovorili, sa zhodujú na jednej veci: ISIS ich prenasleduje pre ich kresťanskú vieru.”
  • “Počas týchto 6 mesiacov a 12 dní v zajatí som videla a zažila hrozné veci…”

Dúfame, pracujeme na tom a modlíme sa za to, aby tieto svedectvá, ktoré počas nášho kongresu zazneli na pôde OSN po prvý krát, nezostali nepovšimnuté, ale viedli k ochrane prenasledovaných náboženských menšín po celom svete.

Ďakujeme Vám všetkým, ktorí nám v tom pomáhate, a ktorí ste nás podporili svojim podpisom, modlitbou či finančne. Len vďaka Vám sme mohli tento dôležitý kongres zorganizovať. Slová, ktoré na ňom zazneli, nás presvedčili o dôležitosti našej práce a povzbudili k ešte väčšiemu odhodlaniu a nasadeniu.

Veríme, že s Vašou pomocou sa nám podarí aj naďalej priespievať k pomoci našim prenasledovaným bratom a sestrám na celom svete.

CitizenGo