Talenty i stálice gospelu mieria do regiónov, blíži sa Gospeltalent TOUR 2016

gt-tour-2016-_-web-logo-300x220-8701125Päť slovenských miest zažije na jeseň unikátny gospelový galavečer za účasti mladých talentov i stálic kresťanskej hudby. Najúspešnejší v celoslovenskej súťaži Gospeltalent vyrážajú s podporu známych interpretov na premiérové turné a navštívia Prešov, Levoču, Ružomberok, Považskú Bystricu a Trnavu. Bonusom bude vystúpenie pre Slovákov žijúcich v Bruseli. 

Do regiónov prichádza plnoformátový galaprogram

Po štyroch úspešných ročníkoch súťaže prichádza projekt Gospeltalent s novinkou, ktorou chce ísť v ústrety fanúšikom priamo v regiónoch Slovenska. Gospeltalent TOUR však ponúkne viac ako iba hudobnú prehliadku mladých talentov. Podporou zo strany známych a obľúbených tvárí slovenského gospelu sa podujatie stáva plnoformátovým galaprogramom. Organizátori sľubujú dvojhodinový večer kvalitnej hudby, slova, duchovného i kultúrneho povzbudenia. Cez turné chcú priniesť “príbeh nádeje aj pre tvoj región“, ako naznačuje názov akcie.

Na turné sa predstaví šestica najúspešnejších interpretov ostatného ročníka Gospeltalentu – kapela Way to go, speváčka Lýdia Rišová, spevák Vlado Regás (víťazi ročníka 2016) a kapela Not Us, speváčka Stanislava Vassová, spevák Kiko Balco (finalisti ročníka 2016). Do miest vycestujú aj víťazky ročníka 2013 Slávka Tkáčová (absolútna víťazka) a Katka Krajčoviechová (Cena Rádia Lumen 2013). V rámci jednotlivých galaprogramov mladí interpreti predvedú víťazné skladby i novinky vlastnej tvorby, pričom nebudú chýbať ani piesne v originálnom spoločnom prevedení iba pre tour.

Mladé talenty na jednom pódiu so stálicami gospelovej hudby

Na Gospeltalent TOUR 2016 vystúpi početná skupina vyhľadávaných hudobných hostí. Sú nimi kapela Felice, speváčka, hudobníčka a skladateľka Dominika Gurbaľová, pesničkárMiro Jilo, speváčka a skladateľka Janais, spevák, hudobník, skladateľ a producent Martin Husovský, tvorivá skupina Poetica Musica, kapela Kerygma, autorka a speváčka Mária Šibíková s kapelou či pesničkár Peter Janků. Spojenie týchto interpretov prinesie jedinečný zážitok ojedinelej gospelovej šou na Slovensku. Osobitú atmosféru sľubujú aj priestory, namiesto klasických koncertných organizátori vsadili na divadelné a kaviarenské zariadenia. Z tohto dôvodu je počet vstupeniek v každom z miest obmedzený.

S turné je spojených viacero prekvapení, jedným z nich je uvedenie Výberového CD-albumu Gospeltalentu, ktorý sa v letných mesiacoch nahrával v štúdiu Umpax v Prešove. Popri tvárach projektu na ňom nebudú chýbať ani piesne pozvaných súťažiacich intepretov. Rovnako ako vstup na turné, aj CD bude k dispozícii za symbolickú cenu.

V rámci turné vystúpia aktuálni víťazi Gospeltalentu aj v Bruseli, kde odohrajú koncert pre tam žijúcich Slovákov. Koncert zabezpečuje organizačný garant všetkých ročníkov Gospeltalentu a europoslanec Miroslav Mikolášik v spolupráci so Slovenskou katolíckou misiou v Bruseli.

Vstupenky na galaprogramy Gospeltalent TOUR 2016 si možno zakúpiť v sieti Ticket Art, rýchlou možnosťou je online predaj.  Cena je symbolických 6 eur, organizátori sa tak rozhodli, aby sa na turné mohol zúčastniť naozaj každý, vrátane študentov. Vstupenky na mieste budú k dispozícii iba v prípade posledných voľných kusov, ich cena bude 9 eur. Viac informácií o projekte Gospeltalent nájdete na www.gospeltalent.sk.