Sviatok Sedembolestnej Panny Márie a II. Národný pochod za život

pochod_banner_ba-300x116-8969153

V posledných týždnoch sa upriamuje pozornosť hlavne na II. Národný pochod za život a ostatné udalosti a podujatia idú tak trochu pomimo. Veď zajtra slávime sviatok Sedembolestnej Panny Márie, no myšlienkami už víkendujeme, teda pochodujeme.

Bratislavský pochod za život prináša širokú ponuku sprievodných akcií. V prvom rade treba spomenúť Bratislavské Hanusove Dni Life (BHD Life). Festival BHD Life je trojdňový festival je organizovaný členmi Spoločenstva Ladislava Hanusa. Festival sa koná pri príležitosti Národného pochodu za život (20. 9.) a je zaradený do jeho sprievodného programu.

BHD Life bude prebiehať od štvrtka 17.09. do soboty 19.09.2015 v Pisztoryho paláci v Bratislava. V rámci programu BHD sa uskutočnia diskusie na témy ako Právo na život, Utečenci a ich právo na život, Politici o ochrane života a mnohé ďalšie.

Sprievodné akcie k pochodu sa dejú aj v Košiciach – tvorivá skupina Poetica Musica sa v rámci posledných dní pred Národným pochodom za život rozhodla pripraviť koncertný týždeň za život v Košiciach. Cieľom tohto týždňa je osloviť a povzbudiť ľudí, aby sa zúčastnili Národného pochodu za život. Poetica Musica chce takto vyzdvihnúť a podporiť myšlienku radosti zo života a zároveň radosti, ktorú samotný život prináša…

V utorok 15.9.2015 o 18:00 sa uskutoční podujatie Na počiatku bola radosť – TROJKONCERT ZA ŽIVOT a v piatok 18.09. o 17.30 sa môžete tešiť na predstavenie hudobno-poetického pásma Áno za život vo Farnosti sv. rodiny na sídlisku Furča v Košiciach. Samozrejme, BHD Life a program skupiny Poetica Musica sú len malé čriepky sprievodného programu – vyčerpavajúce info nájdete priamo na webe pochodu.

A teraz do najdôležitejšie: Nebolo by sprievodného programu bez hlavného programu. Vedzte teda, že samotný pochod za život začne v nedeľu 20. septembra 2015 o 14.30 na Námestí SNP v Bratislave. Misiou Národného pochodu za život je na celoslovenskej úrovni a verejným spôsobom vyjadriť túžbu a žiadosť po spoločenskej zmene, ktorá by sa prejavila v ochrane života každého človeka.

Pozývame preto aj my všetkých obyvateľov Slovenska, mimovládne organizácie, farnosti a spoločenstvá, aby svojou účasťou na priebehu II. Národného pochodu za život vyjadrili svoj postoj a podporu týmto prirodzeným hodnotám.

Do videnia v Bratislave!