Stromček z machu

V poslednej dobe nám tu pribúdajú príspevky z mojej tvorby. Akosi som rada, že stíham aspoň to. Tento stromček ste už možno u mňa viackrát zazreli v príspevkoch, ale keďže mi chodilo viac správ ohľadne postupu výroby, tak som sa rozhodla urobiť krátke video ako som postupovala ja.

Nie je to nič náročné a trvá to tak 5min.

Potrebujeme nádobu, do ktorej stromček umiestnime, nejaký konárik, mach, drôt, kužel z polystyrénu, florex a doplnky na dozdobenie. Ako prvé si pokryjeme kužel machom viď. video, omotávame drôt dookola a mali by sme poriadne doťahovať, aby nám mach nevypadával.

S machom sa veľmi dobre pracuje, ja som kúpila v KiK za 1€ balíček, no ideálne je z kvetinárstva, býva krajší, ale nepodarilo sa mi ho zohnať.

Kužel si môžete aj namaľovať hnedou alebo zelenou farbou, aby neboli vidieť biele miesta v prípade, že by ste ho poriadne nepokryli machom. Zo spodnej časti je tiež možnosť dolepenia machu klasickým lepidlom, aby tak nebolo vidieť biely základ. Potom si len zospodu stromčeka dáme nejaký konárik a následne zastrčíme do kvetináča vyplneného florexom – sú aj tuhšie hmoty, ktoré odporúćam použiť. Ale pri jednom mám napr. len noviny a pekne drží, záleží od veľkosti a hmotnosti nádoby.

Možností je opäť milión – môžete použiť kvetináč, plechovku, košík, svietnik, vrecovinu a stromček ozdobíte podľa vlastných predstáv, mám rada jednoduchosť, ale môžu sa naň dať malé šišky, šipky, guľky, svetielka, no možností je fakt neúrekom, je len na vás, čo si vyberiete. Pod stromček, aby ste zakryli florex, som použila pierka, mach, môžu byť šišky, kôra, čo máte doma. Stromčeky vám budú slúžiť celoročne a cez vianočné obdobie si ich môžete viac prizdobiť. 

Postup je naozaj veľmi jednoduchý a rýchly, snáď som vám to dostatočne priblížila, ak by ste niečo potrebovali, kľudne ma kontaktujete a rada vám poradím. Postup som si vymyslela sama, neviem, či je ideálny, ale ja sa zo stromčekov veľmi teším, páči sa mi, že im môžete dať rôznu podobu a kľudne nimi obdarovať svojich blízkych. Budem rada, ak by ste sa rozhodli pre ich výrobu, keď nás potešíte fotkou.

TIP: Krásny mach sa nachádza v lese, preto ak máte čas, informujte sa o tipoch kam dnes na výlet v Žiline alebo kam na turistiku v Košiciach a okolí.