Spoznávajte krásy svojho okolia

Jar je obdobie, kedy ani nie je príliš teplo, ale ani príliš veľká zima na to, aby ste sa mohli venovať svojim obľúbeným aktivitám. Niekto s príchodom prvých lúčov vyťahuje z pivničných priestorov svoje bicykle/ kolobežky/ kolieskové korčule a trávi voľné chvíle na čerstvom vzduchu. Ono to ani nie je také zlé. Bohužiaľ s príchodom výrazne teplejšieho počasia akosi podceňujeme obliekanie. Niet sa čo čudovať, že mnoho obvodných a detských lekárov má plné ambulancie.

Málo z nás pozná svoje okolie

Ak vás ale v tomto období nezastihne chrípka a ani vás neprekvapí nachladnutie, máte šťastie a voľné chvíle môžete využiť na spoznávanie svojho okolia. Viete, že veľké percento Slovákov pozná rôzne prímorské destinácie, ale zato nemá ani potuchy, čo sa v ich okolí nachádza? Ak k ním patríte aj vy, vezmite svoju rodinu na výlet do okolia. Dávame do pozornosti – ak budete cestovať autom, zistite si, či vaše obľúbené letné pneumatiky majú predajcovia vo vašej blízkosti naskladnené. Čas, kedy budete opäť prezúvať svoje pneumatiky, sa opäť blíži.

Nezabúdajte na prezúvanie pneumatík

Ak by sme vám mohli odporučiť, navštívte len autorizovaných predajcov pneumatík. Osloviť vás môžu známe pneumatiky Barum, Continental alebo aj známe „Matadorky“.

Hrady, zámky, múzeá, ale aj príroda

Na veľké celodenné turistiky je možno ešte trošku priskoro. V horách je ešte stále veľká snehová pokrývka. V tomto období (v marci) vám odporúčame navštíviť skôr nenáročnejšie terény, poprípade si nájsť čas na návštevu hradov, zámkov, poprípade aj tematických múzeí. Cestou tam sa môžete zastaviť na salaši alebo v príjemnej miestnej reštaurácii. Slovensko je bohaté na zámky, hrady, ale aj zrúcaniny. Prečo nezobrať celú svoju rodinu na spoznávací výlet po Slovensku? Nájsť ubytovanie môžete bárskde a to aj bez rezervácie vopred (Tatry sú výnimka). Spoznávanie nových miest utuží vzťahy medzi rodinnými príslušníkmi a už len práve kvôli tomuto dôvodu by ste mali pravidelne niekam chodievať. Aj za pár drobných si spravíte pekný výlet.

Ak vám môžeme poradiť, na cesty si vždy so sebou brávajte MP3 s množstvom hudby. Skrátite si, ale aj spríjemnite si cestu. Okrem toho si skontrolujte, či vám fungujú zosilňovače do auta.