Samantha Young – Iskrenie

iskrenie

Poznáte sériu Dublin Street? Samantha Young nás potešila doplňujúcou novelou Iskrenie, vďaka ktorej sa opäť stretneme s Natom a Liv z Jamaica Lane.

Keď spisovateľ zakončí nejakú sériu a začne novú, vždy mi chýbajú postavy, s ktorými sme sa niekoľko rokov stretávali. Je to taký risk, ale aj napriek všetkému si každý príbeh či stranu uchovávam v pamäti.

Doplňujúca novela k sérii Dublin Street

Predstavte si ale, že sa k vám dostane kniha, ktorá doplňuje ukončenú sériu. Vaši obľúbený hrdinovia opäť ožijú a vy im môžete nazrieť do životov. Aký je to pre vás pocit? Pre mňa nezabudnuteľný.

Dublin Street je obľúbená séria od Samanthy Young, ktorú som tak trochu čítala od konca. Vždy som od kamarátky počula len dobré referencie, ale prvýkrát som jej slová pochopila až pri knihe Mesačné svetlo na Nightingale Way.

Teraz vám chcem však povedať niečo o krátkej novele Iskrenie, ktorá doplňuje Jamaica Lane.

Keď manželstvo upadne do stereotypu

Nate a Liv majú krásny život, dve dcéry, priateľov a super zamestnanie. Aj napriek všetkému ich život upadá do stereotypu. Liv je presvedčená, že pre Nata už nie je atraktívna. Kedysi sa oddávali vzájomnej vášni pri každej príležitosti. A dnes? V Liv rastie neistota. Začína pochybovať nielen o sebe, ale aj oich manželstve.

Myslím, že je tu posledná šanca pre záchranu ich dlhoročného šťastného spolunažívania. Olivia oslavuje štyridsiate narodeniny a zároveň aj desiate výročie svadby.

Nate naplánuje výlet do prímorského mestečka Hartwell v americkom štáte Delaware. Dúfa, že sa im naskytne príležitosť, po ktorej obaja prahnú a potrebujú ju. Čo myslíte, zachránia svoje manželstvo alebo nechajú pohasnúť iskru zo vzájomného zblíženia?

Táto 148 stranová kráska ponúka všetko, čo verný čitateľ Dublin street potrebuje. Myslím, že sa autorke návrat k obľúbeným hrdinom podaril. Liv nás oboznámila so svojim trápením, pochopili sme aj Natovo konanie a opäť sme pocítili lásku, ktorá je medzi hrdinami.

A nielen takú hocijakú! Ale pevnú a zocelenú niekoľkými rokmi manželstva. Nevzdali to, obaja hodili obavy za hlavu, oddali sa vášni a hlavne si vysvetlili, prečo vznikla kríza a nepokoj.

Samantha načrtla problém mnohých párov a intuitívne poskytla radu, ako všetko zvládnuť. Obojstranná komunikácia, spoločný čas, dôvera a iskrenie je to, čo môže prebudiť vášeň a zachrániť doteraz pomerne šťastnú rodinu.

Je Iskrenie povrchné?

Škoda, že v tomto prípade ide o novelu. Keď som sa začítala, už sme aj boli na konci. Kapitoly sa dobre čítajú a nikde sa zbytočne nezdržujeme. Niekto by možno považoval náhľad do životov za povrchný, ale myslím, že sme sa dozvedeli len to, čo sme nutne potrebovali.

Kto je verným čitateľom autorky, vie, čo môže očakávať. Kto nečítal knihu Jamaica Lane alebo aspoň inú knihu zo série Dublin street, útly príbeh by som na chvíľu odložila stranou a najprv dobehla zameškané. Príbeh dáva zmysel aj bez toho, ale vraciame sa do spoločnej minulosti a možno porozumenie vzájomnej vášne je pre niektorých čitateľov kľúčové.

Samantha Young podľa mňa píše príjemné rozprávky, ktoré potrebuje čítať každá nenapraviteľná romantička, a touto knihou moje tvrdenie len posilnila.

Nechýba ani jemná erotika medzi Liv a neznámym mužom z baru, čím si obaja naplnia svoje najtajnejšie túžby. Teraz je tu ale otázka… ako to pomôže k náprave šťastného manželstva?