Prvé mená zahraničných kapiel na CampFeste 2016 zverejnené!

CampFest je predovšetkým hudobný festival, preto k nemu neodmysliteľne patria aj hudobníci a kapely rôznych žánrov a talentov. Organizátori zverejnili hneď dve mená zahraničných účinkujúcich, ktorých uvidíte 4.-7. augusta 2016 na Ranči Kráľova Lehota.

Už po druhý krát prisľúbili účasť Christafari (USA), ktorí po celom svete predali viac ako pol milióna albumov, čím sa zaradili medzi top Gospel Reggae umelcov všetkých čias. Napriek tomu, že ich srdcovou záležitosťou je slnečné reggae, nehlásia sa k rastafariánom, ale priamo v názve kapely naznačujú, kto je ich Spasiteľom – Ježiš Kristus. Po vyše dvoch desaťročiach zažívajú svoje najlepšie obdobie – v roku 2013 so svojím albumom “Reggae Worship: A Roots Revival”, dosiahli hit #1 v Billboard Reggae Albums chart. Tento je ich prvým chválovým albumom, kde prepracovali tradičné, ale aj moderné chválové piesne do svojej vlastnej originálnej podoby. Vo svojej tvorbe využívajú unikátnu kombináciu tradičných rytmov a moderného dancehall reggae, aby prehlasovali nekompromisnú správu o nádeji a spasení stratenej generácii.

Rivers & Robots (UK) je worship projekt z Manchesteru, ktorý hrá stále viac obľúbený indie štýl. Pôvodne začínali ako sólo projekt v roku 2010, no do roku 2012 sa rozšírili na serióznu kapelu. Ako samotní členovia hovoria: “Milujeme Ježiša a radi ho chválime skrze piesne, hudbu, kreativitu a umenie. Naším cieľom je tvoriť piesne, ktoré vyjadrujú a prehlasujú, kým je Boh.” Tieto piesne sa najčastejšie preformujú do indie, folku a elektronických piesní. Rivers & Robots sú Jonathan Ogden, David Hailes, Nathan Stirling a Kelani Koyejo. Ak sa práve nevenujú hudbe, milujú šálku anglického čaju a koláče. Rivers & Robots vystúpia s novými piesňami z ich posledného albumu, ktorý vychádza už tento rok!

Na príprave celého festivalu sa podieľa aj približne 150 dobrovoľníkov. Niekoľko miest ešte stále ostáva voľných, takže ak by ste chceli pridať aj doslova ruku k dielu, informácie aj prihlasovací formulár nájdete na webe campfest.sk, v sekcii Dobrovoľníci.

Momentálne prebieha 2. predplatné do konca apríla 2016, kde si môžete vstupenky zakúpiť lacnejšie ako priamo na mieste, a to len za 20€. Takže ak máte čas a chuť, a vo svojom kalendári voľný termín od 4. do 7. augusta, určite si rezervujte svoje miesto na CampFeste 2016!

Tlačová správa Michaela Paštrnáková