Posledné zastavenia pred Vianocami

Tohtoročný Advent bol veľmi krátky – na 4. adventnú nedeľu zapálime 4. sviečku na adventnom venci a zároveň zasadneme ku štedrovečernému stolu. Predtým však ešte môžeme navštíviť niekoľko posledných predvianočných podujatí ako napr. modlitbové stretnutie GOEL Worship v Seredí, poslednú tohtoročnú rorátnu sv. omšu u františkánov v Bratislave či Vianočný koncert pre celú rodinu v Michaloviach. Viac sa už ale dozviete z výberu podujatí internetovej stránky VÝVESKA.SK, portálu, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.GOEL Worship

V stredu 20. decembra o 19.00 sa uskutoční modlitbové stretnutie GOEL Worship v divadelnej sále v Seredi. Organizátori sa chcú modliť ako bratia a sestry za naše mesto, za naše okolie a za našu krajinu. Ako kresťania by sme nemali byť v pozícií tých, ktorí len hodnotia, kritizujú a sťažujú sa na to, aká je situácia zlá a náročná. Naopak, ako kresťania veríme, že Bohu je všetko možné a našou úlohou je prosiť o Jeho požehnanie! Boh nás volá byť soľou a svetlom pre tento svet.

Posledná tohtoročná rorátna sv. omše u františkánov v Bratislave Prijmite pozvanie na poslednú tohtoročná rorátnu sv. omše u františkánov v Bratislave. Posledné roráty budú vo štvrtok 21. decembra 2017 o 6:00 ráno. Svätá omša končí asi o 7:00 hod. a po nej nasleduje raňajkové agapé v sále Corpus Christi. Otvorme Bohu svoje srdcia aj cez krásu liturgie, adventných spevov, slovo adventných kazateľov a spoločenstvo, ktoré môžeme spolu tvoriť okrem slávenia svätej omše aj pri spoločných raňajkách.
Vianočný koncert pre celú rodinu

Kapela K:MUSIC, ktorá pôsobí v spoločenstve Koinonia Ján Krstiteľ, pozýva na Vianočný koncert pre celú rodinu z názvom INOU CESTOU. Koncert sa uskutoční 22. decembra o 18.00 v Michalostiach v priestoroch na Námestí Osloboditeľov. Tento rok K:MUSIC prichádza opäť s niečím novým. Okrem tradičných slovenských kolied v originálnych úpravách kapela zahrá aj menej známe vianočné piesne. Kontext programu doplnia divadelné scény inšpirované rozprávkou O dvanástich Mesiačikoch. Môžeme sa tešiť na skutočnú Marušku, na jej sestru a macochu, ale aj na detských hercov, tanečníkov a ďalších umelcov.

Informácie o aktuálnych kresťanských akciách a podujatiach vám aj dnes priniesla VÝVESKA.SK, portál, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje. Ako bonus tu ešte máme dva články, ktoré vzbudili pozornosť v posledných dňoch: Pán prezident, prekážky sú odstránené o neexistujúcich prekážkach pre LGBTI ľudí a Kuffa ma vyhnal z Martinusu o kampani Zastavme zlo z Istanbulu..