Politici sa modlili za pokoj vo svete

modlitby-300x200-8385690

Dnes sa na pôde NR SR konali modlitebné raňajky. Spoločne ich zorganizovali podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová, podpredseda NR SR Ján Figeľ, poslankyňa Európskeho parlamentu Anna Záborská a poslanec Európskeho parlamentu Branislav Škripek. Zúčastnili sa ich aj poslanci NR SR, členovia cirkví, kresťanských spoločenstiev a hnutí.

Modlitebný-ch raňajok sa zúčastnili poslanci z Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a z hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Hlavným mottom stretnutia bol citát z Biblie: „Ak ma budete prosiť o niečo v mojom mene, ja to urobím.” (Jn, 14,14).

O podujatí povedala podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová (OĽaNO) nasledovné: “Vždy budem podporovať podujatia, ktoré pomáhajú zblíženiu naprieč politicky rôznorodým ideám. Spojiť sa za dobrú vec by sa malo stať úplne prirodzenou súčasťou i našej politickej kultúry. Ľudí spájajú rôzne myšlienky a názory, viera je však niečo, čo by malo byť vidieť najmä na našom konaní. Verím, že tradícia modlitebných raňajok tomu môže pomôcť.”

Ján Figeľ, predseda KDH, a jeden z organizátorov pripomenul, že nejde o ojedinelé podujatie. “Na pôde slovenského parlamentu sa konaju modlitby každý týždeň počas zasadania NR SR. Túto tradíciu zahájil Jozef Mikloško a ďalší poslanci v roku 2012. Kresťanská viera má však viesť nielen k takýmto stretnutiam, ale aj k spoločnému a rastúcemu úsiliu o viac spravodlivosti na Slovensku a vo svete.

Spravodlivosť je základom mieru medzi národmi. Ľudia potrebujú spravodlivosť a právo,” povedal podpredseda Národnej rady Ján Figeľ.

Modlitebné raňajky spoluorganizovali aj slovenskí poslanci Európskeho parlamentu. Anna Záborská (KDH) sa účastníkom prihovorila: “Pomodlime sa spoločne za to, aby ľudia a národy sveta pochopili, že trvalý mier v Iraku a Sýrii, na Blízkom východe ako aj na celom svete zavládne len vtedy, keď sa ľudský život a dôstojnosť každého človeka od počatia až po prirodzenú smrť stane sa všeobecne prijímanou absolútnou hodnotou.”

Europoslanec Branislav Škripek (OĽaNO) sa zúčastnil pred pár týždňami aj modlitebných raňajok v Moskve a vo Washingtone a povedal:”Ježiš Kristus nás vyzýva k tomu, aby sme boli tvorcami pokoja. Preto má zmysel spoločne sa modliť k Bohu a konať v politike ale aj vo verejnej správe podľa biblických zásad.” Na záver Branislav Škripek dodáva: “Som presvedčený, že ak takto budeme konať, budeme vidieť Božie požehnanie pre našu krajinu a to bude znamenať lepší život pre jej občanov.”