PÁN veniec

Prečo PÁN? Musím sa priznať, že na tento môj výtvor som skutočne hrdá. Ako začiatočník vo viazaní vencov som sa dala na výzvu a pustila do niečoho nového a veľkého, čo sa mi podarilo nad moje očakávania. Netušila som ani len, či tento veniec dokončím vzhľadom na jeho veľkosť a náročnosť pri manipulácii a spotrebe materiálu.

Počas tvorby som bola celý čas plná očakávaní a nevedela som sa dočkať výsledku. Bola to drina, nebudem tvrdiť, že nie, ale robila som ho s neskutočnou radosťou a keby mám dostatok materiálu idem robiť ďalší. Budem sa opakovať, ale opäť som využila skúsenosti z kurzu Ateliéru Papaver, ktoré tentokrát opäť padli na úžitok. 

Neviem vám povedať priemer základu venca, ale je naozaj obrovský a stále sa zahrávam s myšlienkou vytvorenia si ešte jedného kúsku. Nazdobený má priemer približne 70cm, pôvodne som uvažovala z neho urobiť adventý, ale taký veniec si vyžaduje aj svoj vlastný priestor, lebo by zabral minimálne polovicu stola. Použila som opäť normandskú jedličku, ktorá neopadáva v kombinácii so striebornou jedličkou, ktorá bola tak pichľavá, že ešte teraz cítim rany na rukách.

Skombinovala som ju so zvyškami rastlín, ktoré mi ostali z tvorby adventých vencov, nie je totiž jednoduché zohnať v malom meste veci, ktoré by ste potrebovali alebo by sa vám páčili, preto som musela robiť z toho čo sa dalo. Dlho som sa nazháňala, kým som niečo poriadne našla, ale dokúpiť to bol už problém. Preto som sa bála, ako to celé dopadne a či sa mi ho vôbec podarí dokončiť.

Tým, že som amatér neviem vám povedať názvy rastlín a kvetov, ktoré som použila, ideálne je poradiť sa v kvetinárstve a nakombinovať si niečo podľa vlastných predstáv a vkusu, ja som vyhľadávala také druhy, ktoré pri vysušení budú stále vyzerať pekne. Keď som mala veniec hotový, z konca drôtu som si urobila slučku na zavesenie, následne som naň rozložila žiarovky na externé použite, ktoré sú na baterky.

Doladila som detaily a tavnou pištoľou som dozdobila veniec, šiškami, šípkami a takými akoby bodliakmi. Zavesila som ho na špagát a do stredu umiestnila svetelný domček, aby v tme ešte viac vynikol. Vsadila som opäť na jednoduchosť, ale možností je naozaj nespočetne veľa ako si ho prizdobiť. 

Z venca sa nesmierne teším a neľutujem, že som vyskúšala aj niečo náročnejšie a takto sa s tým popasovala. Teraz už zdobí vchodové dvere a vždy keď ho zbadám sa mi vyčarí úsmev na tvári. Čoskoro pre vás pripravím malú inšpiráciu, ako si vyzdobiť vchod pred domom s vianočnou tématikou.