OCR 2018: Čo prinesie tohtoročná sezóna

Koniec starého a začiatok nového roka je pre nadšencov prekážkových behov obdobím plnenia si kalendárov. Organizátori začínajú zverejňovať dátumy a lokality pretekov a tak aj u mňa nastal čas rozvrhnutia si nejakého bežeckého vzrúša 🙂

*Pozn.: Článok bol aktualizovaný o lokality pretekov Spartan Race

Tento rok sa na scéne prekážkových pretekov objavím už po piatykrát, tak toto malé jubileum by sa patrilo istým spôsobom okoreniť. Sezónu 2018 odštartujem 10. februára vo Valči. Tam to už bude môj štvrtý štart, po dvoch Spartan Super a Spartan Ultra Beast, si užijem valčianske kopce v rámci zimného Spartan Sprint.

Po ňom si dám od pretekov menšiu pauzu a zameriam sa viac na prípravu v rámci letnej série. Tú mám v pláne začať začiatkom mája. Na rozbeh opäť pokukávam po trailovom behu zo série Marathon BB Tour. V dedinke Nemce neďaleko Banskej Bystrice si na Sviatok práce, 1. mája, dám kopcovitú 10-ku. Tento pretek som už raz absolvoval a obľúbil som si jeho atmosféru. Okrem pekného prevýšenia si v cieli pochutnám aj na dobrom guľáši. O pár dní na to, 12. mája, si užijem 6-hodinový pochod Hurricane Heat, *na Donovaloch. Druhá polovica roka však bude zaujímavejšia. Konečne sme sa dočkali aj my Slováci Trifecta víkendu. Tri preteky (Beast, Super, Sprint) za dva dni (14. – 15. júl), je mocná záležitosť a ešte lepšia skúsenosť, ktorá preverí každého pretekára. Počas tohto júlového víkendu je však na programe aj 12-hodinový Hurricane Heat. Ten by sa mal konať zo soboty na nedeľu. A ako som spomínal, že toto bude moja piata sezóna, tak koketujem s myšlienkou absolvovať aj tento pochod spolu s odbehnutím všetkých troch pretekov. Teoreticky to znamená, byť približne 48 hodín bez spánku a podať v rámci toho konštantný výkon. Všetko však nateraz záleží od mojej prípravy. Ak to všetko dokončím, určite sa o tom dozvieš. * Zatiaľ ti poviem, že dejiskom bude Kubínska Hoľa.

Trifecta víkend chystajú aj v Česku *v Lipne (22. – 23. september) a v rovnakej paráde sa po prvýkrát Spartan Race predstaví aj v Rumunsku, *konkrétne v Transylvánii (4.-5. august).

Sezóna by už však nebola sezónou bez Ultra Beast-u. Tento takmer 50-kilometrový prekážkový beh si odbehnem taktiež na sviatok, a to 1. septembra, *opäť vo Valči. Dobrou výzvou bude v rovnaký deň aj novinka Ultra Extra. Podľa dostupných info by malo ísť o dvojnásobný Ultra Beast, lizneme možno teda aj hranicu 100 kilometrov. Koniec sezóny sa odohrá v Poľsku štvrtým Trifecta víkendom (27. – 28. október) tejto sezóny. Minulý rok som si takto počas víkendu pobehal po kopcoch v Krynici a stálo to za to. Uvidíme akú lokalitu zvolia organizátori tento rok. * Rozhodnutie nakoniec padlo na Wroclaw.

Iba Spartan?

Ako si si iste všimol, v mojom pretekárskom kalendári má monopol Spartan Race. Áno, tento prekážkový beh som si obľúbil najviac. Počas roka si však rád obohatím dátumy aj o iné preteky. Medzi ne určite patrí Tvrďák Race alebo aj rôzne krosové behy. Všetko ale záleží od prípravy, regenerácie a samozrejme, nebudem klamať, prostriedkov na registrácie pretekov. No, dôležitejšie ako vymetať každý pretek je, aby nás to bavilo a robili to pre radosť z pohybu a láske k tomuto druhu behu. Vidíme sa na štartoch 🙂

Tagged beh, Hurricane Heat, preteky, sezóna 2018, Spartan Race