Najlepší domáci nápoj na chudnutie. Prečistí vás, zníži krvný cukor, potlačí chuť do jedla a urýchli vaše chudnutie.

Takmer každý z nás už v živote skúšal chudnúť pomocou rôznych čajov, potravín, byliniek, koktejlov. Všetko toto dokáže urýchliť chudnutie ale len ruka v ruke so zdravým stravovaním. Ak sa budeme prejedať nepomôže nám žiadny  zázrak na chudnutie.

Dnes vám prezradíme recept na jeden extra zdravý nápoj, ktorý nielen urýchli vaše chudnutie ale má aj veľa iných zdravotných benefitov.

Recept na čaj z ľanového semienka

Na výrobu čaju z ľanových semienok budete potrebovať:

– 3 polievkové lyžice ľanových semienok

– 1 liter vriacej vody

POSTUP: Nechajte zovrieť vodu a pridajte do nej ľanové semienko. Najlepšie si je čaj už pripraviť večer, aby sa mohol celú noc lúhovať. Na tento účel použite termosku, aby aj ráno bol váš čaj teplý. Ráno môže byť čaj hustejšej konzistencie, takmer ako želatína.

DÁVKOVANIE: Vypite 1,5 dcl čaju 3 až 4 krát denne, vždy aspoň 30 minút pred jedlom. Na každý deň si robte čerstvý čaj. Čaj pite 10 dní a potom si 10 dní urobte pauzu.

Prečo to funguje?

Hlavnou zložkou čaju sú ľanové semienka. Tieto malé semienka sú veľmi bohatým zdrojom omega-3 mastných kyselín, konkrétne kyseliny alta-linoleovej, ako aj ľahko stráviteľných bielkovínlignanov.

Obsahujú tiež veľké množstvo rozpustnej vlákninyfenolických zlúčenín. No a samozrejme, ani sa netreba zmieňovať o celej palete vitamínovminerálov.

Preto vôbec neprekvapuje, že sa ľanové semienka dnes často označujú aj ako superpotravina. V prípade, že ešte netvoria súčasť vášho jedálnička, mali by ste ich naň rýchlo zaradiť.

Aké zdravotné benefity mi pitie ľanového čaju prinesie?

– pomáha pri znižovaní hmotnosti, tým že ľanové semienka obsahujú látky, ktoré znižujú krvný cukor a vďaka vláknine potlačujú chuť do jedla.

– pravidelná konzumácia čaju prinesie krajšiu a zdravšiu pokožku, ktorá bude elastickejšia a zároveň pevnejšia.

– zmierňuje a odstraňuje celulitídu.

– prečisťujú hrubé črevo od nánosov a nestrávených zvyškov jedla, čím prospieva k detoxikácii tela.

– dodávajú telu lecitín.

– mastné kyseliny v ľanovom semienku stimulujú tukové bunky a odbúravajú z nich nadbytočný tuky

Zdroj: http://www.cuisineandhealth.com/it-may-looks-awful-but-this-potion-do-wonders-for-weight-lose/