Megalodon skutočne existoval! Prelistujte si poučný ilustrovaný atlas

Na slovensko trhu máme ďalšiu ilustrovanú novinku. Teraz sa pozrieme bližšie na najčudesnejšie prehistorické zvieratá, aké chodili po tejto zemi.

Pre koho je Ilustrovaný atlas prehistorických zvierat určený?

Naša Zem ukrýva v sebe mnoho tajomstiev. Myslím si, že ľudstvo nikdy neodhalí všetko, čo nám ponúka. Každý deň sa učíme novým poznatkom, no aj tak sme hlúpi, pretože nedokážeme vedieť všetko.

Preto som veľmi rada, že sa ku mne dostal Ilustrovaný atlas najčudesnejších prehistorických zvierat. Rozšírim si trochu vedomosti z histórie, ktorá sa týka nás všetkých.

Atlas je určený síce deťom od 8 rokov, ale verte či nie, s priateľom a jeho rodinou sme si útlu knihu počas výletu detailne prelistovali. Niektorým zvieratám sme sa začudovali, iné nás pobavili a v neposlednom rade fascinovali. Je jedno, či sme deti alebo dospeláci. Vždy sa môžeme naučiť niečo nové, čo nás nesmierne obohatí.

V celej knihe nenájdete ani jedného dinosaura, čo ma trochu teší. Viaceré encyklopédie o prehistorických zvieratách, ktoré som chytila do rúk, boli o dinosauroch alebo mamutoch a podobných stvoreniach.

Tu dostali priestor aj tie menej známejšie, čo ma prinútilo zamyslieť sa… ako toto všetko môžeme vedieť? Ako môžeme vedieť, že Opabinia mal na hlave päť očí… alebo že Macrauchenia bol cicavec, ktorý vyzeral ako dnešná ťava?

Kniha je hravá a zároveň aj poučná

Opakujem… Zem ukrýva tajomstvá, ktoré ľudstvo nikdy neodhalí. Môže len náznakom vedieť, čo mohlo byť a ako všetko fungovalo. Ale nikdy nebudeme vedieť všetko a to ma veľmi fascinuje. Prosím si podobných kníh ešte viac. Ilustrácie priblížia čitateľovi podávané informácie hravejšou formou.

Každá dvojstrana obsahuje ilustráciu prehistorického zvieraťa a aj informácie o jeho anatómii alebo fyziológii. V ľavom rohu sa nachádza obdobie, kedy sa vyskytovali na Zemi a aj lokalita. Všetko dotvára milá poznámka alebo vtip.

Ak vás alebo vaše deti zaujíma podobná tematika, vrelo odporúčam. Mám chuť si pozrieť film Megalodon a vizuálne si ešte lepšie predstaviť obrovské zviera zo strany 64 a 64. Skutočne bol jeho zub veľký ako ľudská ruka?

Dosť bolo rozprávania, veď sa pozrite sami!