Predstavujem vám NAJ 5 kníh jesene 2019, na ktoré sa veľmi teším

Na tieto knihy sa teším. Či už ide buď o prvé diely alebo o pokračovania sľubných sérií. Aký názor na ne máte vy?

Ahojte priatelia, tentokrát som tu aj s poriadnou náložou noviniek, o ktorých by som vás chcela informovať. Šikovní tím z Knihy Dobrovský nám nielenže ukázal, ako vybavujú eshopové objednávky, čo všetko môžu mať na starosti ľudia zo zákazníckeho centra a koľko času majú na vyriešenie jedného podnetu, ale aj čo stojí za tvorbou knižných obálok.

Ešte raz ďakujem chalanom grafikom z Kreatiky, ktorí nám všetko objasnili. Jedna vec je zaujímať sa o grafiku na Slovensku, ale druhá preniknúť aj do českého prostredia, čo mi opäť rozšírilo o niečo viac obzory.

Teraz by som vám chcela predstaviť novinky, ktoré stoja za pozornosť. Super správa je, že o nejaký čas si môžu aj Slováci objednávať knihy z tohto eshopu a využívať všetky jeho super možnosti a akcie!

Keď spustia dodávanie kníh na Slovensko, určite vás budem hneď informovať na sociálnych sieťach, tak nezabudnite sledovať.

1. Přátelé od Kelsey Miller

Túto knihu potrebujem. Priatelia sú doteraz mojim najobľúbenejším seriálom. Vyrastala som pri ňom, formovala som sa, zabávala som sa. A teraz po rokoch máme opäť možnosť preniknúť do životov našich obľúbených postáv.

Kniha nie je pokračovaním seriálu alebo ani jeho spin off doplnkom. Ako Kateřina Valterová z KD vraví: “Je to kompletní a skvěle napsaný příběh o tom, jak se vlastně scenáristi Crane a Kauffmanová poznali, jak vůbec nevěřili, že by z pilotního dílu Přátel vážně vznikl seriál. Jak díky tomu během prvních pár dílů neřešili souvislosti a pak se z nich horko těžko “vykecávali”.”

Aký máte názor na tento seriál vy? Ktorá dvojica alebo séria sa vám páčila najviac? Alebo nepáčila? Premýšľam, že by som o túto knihu urobila aj súťaž, tak mi určite do komentárov alebo správ dajte vedieť, či by ste mali záujem.

2. Veřit znovu od Mony Kasten

Keď som na začiatku tohto roka odchádzala z Prahy s knihou Začít znovu, vedela som o nej iba, že je to poriadna romanťárna. Kateřina Valterová o nej ale tak milo hovorila, že som nemohla odolať.

Táto kniha má 412 strán. Viete za koľko som ju prečítala? Za jednu noc. Tak bola úžasná a teraz všade chodím a každému ju odporúčam.

Najlepšie je, že teraz máme na trhu v preklade jej pokračovanie s názvom Veřit znovu. Nejde o pokračovanie, ktoré by sledovalo našu prvú dvojicu, ale šancu dostane nová dvojka, ktorá bola v prvej časti v pozadí. Ako prezrádza anotácia.

Ona s láskou skončila – on sa jej zdráha vzdať. To bude podľa mňa nálož poriadnej vášne a lásky. Som aj rada, že vydavateľstvo zanechalo pôvodnú obálku. Páči sa mi.

Kto by chcel do zbierky komplet túto sériu s rovnakým dizajnom (všetci vieme, že Začít znovu má inú grafiku), tak čoskoro sa dočkáte perfektne zladeného revydania. Viac o knihe a možnosť objednať nájdete TU.

3. Bird box od Josha Malermana

Zabite ma, ale nikde som nenašla obálku knihy, ktorá vychádza pod vydavateľskou značkou Fobos. Kedysi táto kráska vyšla pod názvom V pasti. Čítali ste? Vďaka Netflixu dostala druhú šancu. Bird box je obľúbeným filmom a Fobos sa rozhodol zareagovať na túto situáciu revydaním knižného spracovania.

Dobré rozhodnutie, čo poviete? Tá obálka je perfektná! Pozor ale na to, či si skôr prečítate knihu alebo pozriete film. Veď viete ako to býva, aj jedna téma je spracovaná v inom médiu.

4. Gump – Pes, který naučil lidi žít od Filipa Rožeka

V psom útulku som bola iba raz (aj napriek tomu, že ich pravidelne zásobujem potrebnými vecami). Ako často ich navštevujete vy a pomáhate psíkom? Ja som si odtiaľ žiadneho chlpáča nedoniesla, pretože ten si našiel priamo nás. Alebo skôr našla. Mala som 9 rokov, keď tatino prišiel z práce s našou malou Uškou.

Mala byť u nás iba jeden večer, no tak sa k nám ihneď pripútala a my k nej, že bola u nás takmer 16 rokov a budem ju v srdci nosiť navždy. Bola poslušná, múdra, učenlivá, hravá, šťastná a pomáhala mi rásť.

S ňou som prežila prvý psí výcvik, s ňou som chodila na dlhé prechádzky a výlety a jej som sa vyplakávala do kožúška, keď sa rodičia rozvádzali. Bola som s ňou do poslednej chvíle. Do posledného výdychu a verte alebo nie, stále ju cítim pri sebe. Uška ma naučila žiť.

Aj práve preto sa teším na knihu Gump, ktorá nám rozpráva príbeh očami túľavého psíka Gumpa. Honorár autora z predaja knihy poputuje na záchranu opustených psíkov v útulkoch.

Pomôže takým chlpáčikom, ako bola Uška a mnohým iným. Ja si svoju knihu idem práve teraz predobjednať, nielen preto, že sa teším na príbeh, ale chcem aj pomôcť. A vy?

5. Nyxia – Nespoutaná od Scotta Reintgena

KONEČNE! Áno, je to tu, priatelia! Necelý rok trvalo, kým dostanem do rúk pokračovanie super mladéžníckeho sci-fi, ktoré otriaslo českým, ale aj slovenským knižným svetom! Do tejto knihy som sa zamilovala už od prvých strán.

Perfektne sa číta, napätie graduje a v pokračovaní vykročíme naprieč dobrodružstvu na novej planéte. Neviem ako pre vás, ale toto je pre mňa jedna z najočakávanejších kníh roka 2019.