Viete, kto je slovenská Samantha Young? Napísala Šéfom môjmu šéfovi

Môže byť pokračovanie príbehu lepšie, než prvá časť? Môže. Šéfom môjmu šéfovi je toho dôkazom.

Keď som dočítala Šéf môjho šéfa, zostala som čumieť s otvorenými ústami. Veď predsa sa to nemohlo takto skončiť.

Anotácia

Možno sa nikdy nemali stretnúť, a možno sú už dávno odsúdení, aby si k sebe našli cestu…

Sled posledných udalostí vrhol na Tomasa Leroya tieň naničhodníka. Tomas je však odhodlaný očistiť svoje meno, hoci Nela ho nechce ani vidieť. Nádejná fotografka je zmätená a tápe, komu a čomu môže skutočne veriť.

Svoj záujem sústredí na kariéru a výlety, ktoré si s najlepším priateľom Nikom naplánovali. Napriek tomu, že charizmatický Tomas odišiel z firmy Predictors, aj z jej života, svoje rozhodnutie – koniec sexuálnych benefitov s Nikom, myslí Nela naozaj vážne. Ale zmieril sa so situáciou aj samotný Nik?

Tomas už má plán, ako si zabezpečiť príležitosť porozprávať sa s Nelou a nič nenechá na náhodu. Opäť Nele skríži cestu.
Keď ich iskrivý vzťah znova pookreje, spoločná budúcnosť dostáva zelenú. Bude to však stačiť, aby Nelu nevydesila pravda o Tomasovej minulosti?

Kto je Michaela Zamari?

Miška je mladá autorka, ktorá na slovenský knižný trh vstúpila so svojou novinkou Šéf môjho šéfa. Má rada inteligentný humor, blízko má tiež k dvojzmyslom a do svojich príbehov vkladá osudy, ktoré sú založené na skutočných udalostiach.

V písaní beletrie našla zmysel. Nápady čerpá z cestovania, ktoré je jej druhou vášňou. Aj keby som vám to teraz neprezradila, vycítili by ste to z riadkov v knihe. Práve zážitkami sa inšpiruje pri písaní, aby sa s čitateľmi o ne podelila. Riadi sa heslom, čo sa neskončilo dobre, to sa neskončilo.

Som veľmi rada, že autorkine slová nadobúdajú vždy aj reálnu podobu a preto som mohla prečítať pokračovanie knihy – Šéfom môjmu šéfovi.

Oplatí sa pokračovanie prečítať alebo to bude len sklamanie?

Poznáme to asi všetci. Páči sa nám nejaká kniha, ktorá skončí tak všelijako, že pokračovanie proste potrebujeme. Niektorí autori si nechávajú zadné vrátka, iní to pokračovanie nielenže sľubujú, ale aj napíšu. Inak tomu nebolo ani teraz.

Aby sme si trochu pripomenuli Šéf môjho šéfa, môžete si prečítať môj pohľad na knihu. V skratke nás autorka uviedla do zápletky medzi ambicióznou Nelou a atraktívnym Tomasom.

Situácia sa má inak a naša zamilovaná dvojica čelí veľkému obvineniu. Tomas odchádza a Nelu necháva samú s nevypovedanými otázkami.

Väčšinou to tak býva, že pokračovanie príbehu je buď totálne slabšie a neoplatí sa ho dočítať ani do konca alebo mega dobré a navnadí nás na príbeh, že by sme sa v ňom chceli ocitnúť my sami.

Dovolím si tvrdiť, že Šéfom môjmu šéfovi je príbeh, v ktorom by sme sa chceli ocitnúť my sami a pokojne aj v úlohe Nely. Možno to bude tým, že Michaela Zamari sa rozhodla vydať ho na samonáklad. Mala som pocit, že práve medzi týmito riadkami som cítila autorku viac, než kedykoľvek predtým.

Hoci sa nám môže zdať Šéfom môjmu šéfovi trochu hrubšie čítaníčko, nezľaknite sa. Autorka sa rozhodla pre odvážny krok a spojila dva príbehy do jednej knihy.

Urobila správny krok, pretože ak by to usekla v tej najnapínavejšej chvíli, asi by som sa pokračovania ťažšie dočkala a navyše romantickým čitateľkám by možno došla trpezlivosť.

Tomasa som si proste zamilovala. Najprv sa mi zdal byť taký ten typický zbohatlík, ktorý proste musí mať všetko. A urobí preto všetko. Od toho sa odvíjalo aj správanie hlavnej hrdinky, ktorá odolávala Leroyovej snahe až prehnaným spôsobom.

Som rada, že nášmu páriku sa v pokračovaní dostalo viac priestoru, pretože som pochopila, ako som sa mýlila. Hlbšie opisy situácií a pocitov mi ich dovolili viac spoznať. Možno si pomyslíte, že práve tie by vás mohli od čítania odlákať.

Dajte im šancu, pretože sa výborne pobavíte. Michaela použila super prirovnania, ktoré sú jej nielenže viac podobné, ale sú podobné nám všetkým.

Často som mala pocit, že Nela je moja kamarátka a len mi rozpráva to, čo sa jej stalo. A to všetko bolo zaobalené jemným humorom. Čo viac si môžeme priať.

Okrem hlavnej zápletky sa rozvíjali aj osudy vedľajších postáv. Výborne dopĺňali dej. Odrážali to, aká Nela aj Tomas sú. Hoci mi trochu nesadol Nik, verím, že raz dospeje a môj názor na neho napraví.

Pokračovanie bolo sľubné a prinieslo nám plno nehy, lásky, erotiky a túžob. A hoci to Tomas občas poriadne pokašlal, vždy vedel všetko napraviť tým správnym spôsobom.

Ak by som mala príbeh prirovnať k nejakej inej známejšej sérií, na prvý pohľad by som zvolila asi 50 odtieňov, ale šialene by som sa mýlila. Séria má v sebe viac.

Viac myšlienok, viac humoru, viac lásky či potreby pravého priateľstva. Poznáte sériu Dublin street? Myslím, že Michaela Zamari je naša slovenská Samantha Young. Tlieskam, vážení.

Komu knihu odporúčam

Šéfom môjmu šéfovi je kniha určená pre realistické romantičky, ktoré milujú dobré konce a svojich obľúbených hrdinov chcú spoznať viac, než len na pár stranách. Ak ste náhodou prvú časť nečítali, nevadí.

Myslím, že dej bol premyslene poprepletaný, že hoci sa nedozviete všetko potrebné, nepokazíte si dobrý pocit z čítania. Aj keď autorka mnohé vysvetľuje, čitateľ dostáva priestor pre svoju vlastnú fantáziu.

V tejto knihe som Michaelu Zamari spoznala viac, než kedykoľvek predtým. Jej štýl písania sa mi páčil, humor rozosmial a príbeh lásky navnadil. Informácie podáva nenúteným spôsobom.

Každý si tu dokáže prísť na svoje. Som veľmi rada, že z tohto príbehu chce autorka vytvoriť ešte väčšiu sériu. Som zvedavá, čo nám budúcnosť a Miška prinesú.