Michaela Zamari – Šéf môjho šéfa

Vedeli by ste si predstaviť, že vás bude priťahovať šéf vášho šéfa? A že aj vy mu padnete do oka? Poriadne to skomplikuje vzťahy na pracovisku, však?

Anotácia

Sympatická a ambiciózna Nela má za sebou pohnutú minulosť. Budúcnosť však vidí ružovo – má prácu, ktorá ju baví, šéfa, s ktorým si rozumie, a nezáväzného priateľa s výhodami. 

Jej pokojný život sa nečakane otrasie v základoch, keď do firmy Predictors, kde pracuje, vstúpi jeden z jej vrcholových manažérov, Tomas Leroy.  Jeho prílišná náklonnosť k nej ju nielen desí ale okamžite v nej vyvolá množstvo otázok.

Kto je v skutočnosti šéf jej šéfa a čo je pravým dôvodom jeho príchodu? Čaká ju obdobie citových turbulencií alebo je len zbytočne podozrievavá? Zmätená Nela je odhodlaná dopátrať sa pravdy, ale na Leroya, je zdá sa, krátka…

Kto je Michaela Zamari

Miška je mladá autorka, ktorá na slovenský knižný trh vstupuje so svojou atraktívnou novinkou Šéf môjho šéfa. Má rada inteligentný humor, blízko má tiež k dvojzmyslom a do svojich príbehov vkladá osudy, ktoré sú založené na skutočných udalostiach. V písaní beletrie našla zmysel.

Nápady čerpá z cestovania, ktoré je jej druhou vášňou. Aj keby som vám to teraz neprezradila, vycítili by ste to z riadkov v knihe. Práve zážitkami sa inšpiruje pri písaní, aby sa s čitateľmi o ne podelila.

Riadi sa heslom, čo sa neskončilo dobre, to sa neskončilo. Keď sa nad tým tak zamýšľam, môžete sa dočkať pokračovania Šéf môjho šéfa?

Zamilujte sa do šéfa jej šéfa

Na začiatku sa zoznamujeme s hlavnou hrdinkou Petronelou, ktorú všetci volajú Nela. Oboznamujeme sa s jej súkromným, školským a aj pracovným životom, spoznávame jej kamarátov, rodinu, kolegov. Nela miluje cestovanie, slobodu a spoločnosť dobrých ľudí.

Hoci si prešla mnohým a aj ťažkým, nemyslím si, že by bola taká tá typická zakomplexovaná postava. Naopak, ohuruje nás silou a odvahou.

Do ich firmy príde Tomas Leroy, šéf jej šéfa. Nele sa zmenia pracovné povinnosti a svoj časový harmonogram musí prispôsobiť Leroyovi, aby mu nedobrovoľne robila spoločnosť.

Čím viac času spolu trávia, tým viac to medzi nimi iskrí. Či už si to uvedomujú alebo nie, niečo medzi nimi vzniklo. To, čo to je alebo ako dopadne ich vzťah nevzťah si už musíte prečítať sami v knihe.

TIP: Aj keď si poviete, že takéto erotické klišé čítať nebudete,  urobíte chybu. Neodsúďte knihu hneď na začiatku. Ja som to neurobila a ten koniec ma totálne dostal!

Čo si o Šéf môjho šéfa myslím

Kniha ma veľmi bavila. Použitý námet aj zápletka, za mňa zvládnuté na výbornú. Autorka ma prekvapila prologom, kde sa na nič nehrala a postave vložila do hlavy myšlienky presne tak, ako sa veci mali. Myslím si, že Šéf môjho šéfa je taká príjemná rozprávka pre ženy, ktoré majú radi erotiku, humor a romantiku.

Dej sa postupne stupňoval, dialógy vôbec neboli nudné. Práve naopak, pri mnohých som sa usmievala či rýchlo čítala, aby som sa dozvedela, čo bude ďalej.

Okrem vznikajúceho vzťahu môžeme pozorovať vzrušujúcu erotiku. Červené scény neboli vôbec rušivé, práve naopak, pokojne by som ich prijala omnoho viac. Príbeh by oživili ešte viac.

V knihách sa snažím vždy nájsť svoju obľúbenú postavu, s ktorou by som sa stotožnila. Snažila som sa stotožniť s Nelou, ale nedalo sa mi to, lebo nie vždy mi dokonale sadol jej charakter.

Bližší mi bol skôr Tomas, hoci sme o ňom vedeli veľmi málo. Obe postavy sa v knihe vyvíjajú, odhaľujú viac svoju myseľ a dôvody správania, preto je ťažké rozhodnúť sa pre jedného z nich.

Čo sa mi veľmi páčilo bol v prvom rade koniec. Nepoviem vám aký bol, ale zostala som čumieť s otvorenými ústami. (smiech) Myslím si, že nikto by nepovedal, ako Miška knihu zakončí.

Odvtedy mám v hlave len jedno, bude pokračovanie? Priatelia, hlavne nepreskakujte strany, aby ste sa dozvedeli, čo bude na konci. Musíte s Nelou a Tomasom všetko prežiť, aby ste mu lepšie porozumeli.

Druhým veľkým plusom je pre mňa obálka. Bezkonkurenčne jedna z najlepších, aké som tento rok na novinkách videla. Vystihla všetko – príťažlivosť, erotiku, tajomstvo, vzťahy. Myslím si, že lepšiu obálku kniha mať ani nemohla. Nenadarmo sa vraví, že obal predáva.

Príbeh je písaný z pohľadu hlavnej hrdinky, čo je celkom škoda, pretože často som sa chcela dozvedieť hlavne Tomasov názor. Do jeho hlavy nazrieme iba v prológu.

Čo by som knihe vytkla? Možno ten prekvapivý koniec. Pretože ak nebude pokračovanie, potom sa príbeh pre mňa neskončil dobre. A predsa čo sa neskončí dobre, tak to sa ešte neskončilo.

To, ako Michaela Zamari naplánovala posledné strany knihy vôbec nie je chyba, ale ja chcem vedieť ako to dopadne! (smiech)

Pre koho je kniha určená?

Šéf môjho šéfa odporúčam jednoznačne ženám, ktoré nemusia byť romantičkami. Ani samotná Nela nie je romantická, ale skôr realistická. Určite ju však odporúčam tým, ktoré milujú pohodové čítanie, erotiku, medziľudské vzťahy, cestovanie a prekvapivé konce.

Hoci je kniha celkom hrubšia, číta sa jednoducho, preto ňou určite nepohrdnú príležitostné čitateľky. Zaujímajú vás ľudské príbehy? Vzťahy na pracovisku alebo slovenské novinky sú pre vás výzvou? Tak Šéf môjho šéfa je určite pre vás.

TIP: Myslím, že kniha by mohla byť vhodným vianočným darčekom pre nežné pohlavie. Mužov alebo mladšie slečny by príbeh nemusel moc baviť.