Samantha Young – Mesačné svetlo na Nightingale Way

samantha-young

Aký je rozdiel medzi láskou a vášňou? Radšej nechcem vedieť ten rozdiel, ale to, aká je to vášnivá láska. Presne taká čaká na Grace a Logana. Ako ma zaujal ich príbeh?

Samantha Young sa knihou Mesašné svetlo na Nightingale Way lúči so sériou Dublin Street.

Anotácia

Logan dva roky platil za chyby, ktorých sa v minulosti dopustil, ale teraz je pripravený na nový začiatok. Má skvelý byt, dobrú prácu a množstvo žien, ktoré odvádzajú jeho pozornosť od minulosti. Je tu však jedna, ktorá ho mätie.

Grace utiekla od svojej manipulatívnej rodiny, presťahovala sa do iného mesta a zariadila si nový život podľa seba. Je takmer dokonalý. Až na jeden detail – veľmi by chcela konečne nájsť pána Pravého – alebo aspoň vedieť ignorovať neodolateľného, no protivného suseda sukničkára.

Grace sa rozhodla, že s Loganom si určite nič nezačne. Lenže potom sa stane niečo neuveriteľné a nespútaný lámač sŕdc sa pomaly mení na silného, spoľahlivého muža, po akom vždy túžila.

No vo chvíli, keď podľahne jeho šarmu, pripomenie sa jej minulosť a hrozí, že všetko, čo si vybudovali, sa zrúti ako domček z karát.

Niečo o Samanthe Young

Škótska autorka promovala v roku 2009 na  Edinburskej univerzite v odbore dejiny staroveku a stredoveku. Svoju spisovateľskú kariéru rozbehla v roku 2011, kedy sa zameriavala na YA literatúru.

Autorku však môžeme poznať najmä vďaka sérii Dublin Street, ktorá je jej debutom  v oblasti literatúry pre dospelých.

Mesačné svetlo na Nightingale Way ukončuje sériu Dublin street

Mám doma niekoľko kníh od tejto autorky, ale Mesačné svetlo bola prvá, ktorú som začala čítať. Veď najlepšie sa začína sériou od konca. Predstavte si, že vôbec to nebol problém, a v tom je nesporná výhoda tohto vydania. Hoci pochádza zo série, môžete ho čítať aj samostatne, a tak nie ste o nič ukrátení.

Na začiatku sme sa zoznámili s Grace, ktorá pracuje ako šéfredaktorka na voľnej nohe. Pracovňu si zriadila doma, vo svojom svete, preto potrebuje maximálny pokoj. A to nie je také jednoduché. Jej rutinné dni narúša nový sused, Logan a jeho náhodné známosti.

Grace to nielenže vyrušuje, ale aj obťažuje – najmä zvratky v spoločných bytových priestoroch alebo zavesené spodné prádlo na zábradlí. Logan a Grace sa hádajú a mňa ich dialógy neuveriteľne bavia. Kto by povedal, že žena, ktorá ovláda slovo bude mať problém argumentovať? Alebo za to môže charizma jej suseda?

Moje dojmy z knihy

Všetko sa zamotá, keď na scénu príde Loganova dcéra. Nielenže skončia náhodné známosti a hádky, ale tak isto vznikne krásne a vzácne priateľstvo. Môžeme pozorovať romantické myšlienky, ktoré autorka vnukla obom hlavným aktérom a aj rýchlu zmenu ich doterajšieho života.

Nové príležitosti, nové situácie.  Samantha nás tak zatiahla do deja, že som knihu úplne „žrala“ a neuveriteľne ma bavila. Kto pozná jej knihy. vie, že sa vždy môže tešiť aj na nejaké erotické scény. Inak tomu nebolo aj teraz.

Vášeň, ktorá vznikla medzi Loganom a Grace bola neuveriteľne silná. Až som bola prekvapená, ako zo zamotaného susedského vzťahu môže vzniknúť niečo viac. Ich poznámky ma bavili. Uverila som úplne všetkému a prežívala som všetko s postavami. Stranami postupoval dej a ja som vedela, že môj výber bol správny.

Čo mi je však ľúto, že koniec knihy bol až príliš erotický. Nevadilo mi to, ale mám pocit, že autorka dala prednosť vášni pred dokončením deja a pred vysvetlením mnohých situácií. Ak nemáte vzťah k erotike v literatúre, premyslite si, či je Mesačné svetlo na Nightingale Way pre vás to pravé.

Komu knihu odporúčam

Po knihe by mali siahnuť jednoznačne ženy obľubujúce romantiku, červenú literatúru a pomerne jednoduchý dej. Nečakajte veľkú zápletku, Mesačné svetlo je skôr taká oddychovka a únik z reality. V žiadnom prípade to neznižuje hodnotenie knihy, ktorá sa mi veľmi páčila.

Pokiaľ však čakáte niečo menej predvídateľné, mohli by ste sa sklamať. Zápletku deja si Samantha premyslela. Na čo sa všetko môžete tešiť? Humor, lásku, sex, sklamanie, hnev, očakávanie a omnoho viac. Kto pozná sériu Dublin Street, vie, čo ho čaká. Minimálne horúce večery.