Máte doma hŕbu nepotrebných vecí?

Určite sa vám stalo, že sa vám doma vyskytli veci, ktoré ste už nepotrebovali a nevedeli ste, čo s nimi. Buď sa vám podarilo zohnať niekoho, komu ste ich predali alebo darovali, alebo ste ich museli vyhodiť. Ak zvažujete predaj alebo darovanie hocijakej veci, ale bojíte sa anonymných inzertných portálov, je tu pre vás riešenie. Pred niekoľkými týždňami bol založený portál www.pomozmesi.sk.

Úlohou tohto portálu je ponúknuť alternatívu anonymným inzertným portálom. Každý z nás má okolo seba rodinu, priateľov a známych, okruh ľudí, s ktorými sa pozná a dôveruje im. V rámci tejto skupiny ľudí si často vypomáhame, či už materiálne, dobrou radou alebo rôznymi službami. Cieľom tohto portálu je spojiť tieto skupiny a vytvoriť tak jednu veľkú skupinu, ktorá si bude pomáhať na rôznych úrovniach.

Nápad vznikol počas zakladateľkinej materskej, keď si zháňala rôzne veci cez rodinných príslušníkov priateľov a známych. „Vtedy som si uvedomila, že nám chýba určitý komunikačný prostriedok, ktorý by pomohol spojiť hľadajúcich nejaké veci a služby a tých, ktorí niečo také ponúkajú“ hovorí Eva Dinušová, zakladateľka portálu.

Návštevníci stránky PomozmeSi.sk si môžu zadarmo prezerať a pridávať inzeráty. Portál nie je len miesto štandardnej burzy, ale chce ponúknuť priestor všetkým, ktorí ponúkajú aj rôzne služby (opatrovateľstvo, doučovanie a pod.) ako aj podnikateľom z kresťanských spoločenstiev. Martin Dinuš: „Myslíme si, že pomoc nemusí mať len formu charity, ale pomoc je aj využívanie služieb, ktoré ponúkajú naši blízki. Jednoduchý príklad – ak niekto nakupuje v niekoho obchode, podporuje jeho business, tak priamo ekonomicky podporuje toho človeka, aby nepotreboval charitatívnu pomoc. Máme za to, že kresťania by sa mali podporovať aj v tomto smere. Preto veríme, že prostredníctvom nášho portálu sa postupne podozvedáme, kde všade a v ktorých oblastiach podnikajú naši spoluveriaci.“

Dnes má portál za sebou už niekoľko úspešných obchodov, počet registrovaných užívateľov sa rozrastá a vďaka tomu sa zlepšuje aj schopnosť portálu plniť svoj účel. Ak vás táto myšlienka zaujala, neváhajte ju šíriť ďalej, lebo čím viac ľudí o tejto stránke vie, tým je to pre všetkých užívateľov lepšie. V prípade akýchkoľvek otázok, tipov alebo pripomienok ohľadom stránky môžete píšte na emailovú adresu pomozmesi@pomozmesi.sk.

Informoval: Martin Dinuš