Malý sprievodca Bibliou…

Aj vy ste si obľúbili čítanie zamyslení na každý deň? Ich čítanie vám nielen spestrí modlitebný život, ale vás naučí aj pravidelne si čítať Božie slovo. Dnes vám ponúkame na výber z najnovších vydaní na rok 2017. Nechajte sa nami inšpirovať.

1. EVANJELIUM NA KAŽDÝ DEŇ 2017

Obľúbené vydanie každodenných zamyslení vydalo aj tento rok novú publikáciu – tentokrát pod názvom „Evanjelium na každý deň“. Aj teraz vás poteší malým formátom, ktorý si môžete zobrať kdekoľvek so sebou. Na rozdiel od minuloročných vydaní, séria zamyslení začína až od 1. januára. Ak hľadáte malého a šikovného sprievodcu evanjeliom, práve ste ho našli.

2. CHLIEB NÁŠ KAŽDODENNÝ 2017

Aj vy sa každý deň potrebujete sýtiť Božím slovom? Božie slovo sa môže stať vašim každodenným chlebom aj vďaka rovnomennej publikácii. Nájdete tu biblické úvahy na každý deň v roku, ktoré vás povzbudia vo vašom každodennom kresťanskom živote. Rozmer publikácie je takisto praktický – tenká brožúra vo veľkosti formátu A5 sa zmestí do každej tašky.

3. JEDNOHUBKY 2

Malé chutné jednohubky rád ochutná
určite každý. Podobné chuťovky, avšak duchovné ponúka aj o. Marián Gavenda. V druhom dieli známej publikácie ponúka krátke zamyslenia na obdobie 34 týždňov tzv. cezročného obdobia liturgického roka. Publikácia je spracovaná síce vo väčšom formáte, avšak dopĺňajú ju nádherné fotografie, ktoré potešia nielen oči, ale aj ducha.

4. 365 DNÍ S PÁPEŽOM FRANTIŠKOM

Myšlienky sv. otca Františka sledujú na svete nielen tisícky kresťanov, ale aj neveriacich. Svojimi posolstvami dokáže povzbudiť nejednu dušu. Ak chcete mať pápežove povzbudenia so sebou na každý deň v roku, zadovážte si publikáciu „365 dní v roku“. Vďaka Františkovým povzbudeniam môžete obohatiť svoj duchovný život novými myšlienkami a pohľadmi na vieru.

5. BIBLIA 365 DNÍ S DEŤMI

Ak máte v rodine malé deti, prečo nezapojiť do každodenného čítania Svätého Písma aj ich? Čítanie knihy „Biblia 365 dní s deťmi“ ich môže naučiť nájsť si k tejto najvzácnejšej knihe všetkých čias osobný vzťah. V knihe nájdete príbehy zo Starého, ale aj Nového zákona. Publikácia je tiež spracovaná krásnymi ilustráciami, ktoré zaujmú aj tie deti, ktoré ešte nevedia čítať.

NA ZÁVER

365 dní je pre niekoho dlhá, pre iného krátka doba. Ak chcete tieto dni naplniť hodnotným duchovným čítaním a túžite tiež obohatiť svoj modlitebný život, nebojte sa siahnuť po niektorej z týchto publikácií. Ich prečítanie nezaberie veľa času, avšak ovocie z ich meditácie budete čerpať počas celého dňa. Ak máte tip na iné podobné knihy, ktoré ste si pri každodennom čítaní obľúbili, podeľte sa o svoju skúsenosť s ostatnými v komentároch pod článkom.

Alžbeta Šutková