Čarovné bytosti v mojom živote

carovne-bytosti

Tancovala som s lesnými vílami, získala som odmenu od ohnivej ženy a už o pár týždňov sa porozprávam s hovoriacim stromom. Chcete aj vy?

Netajím sa tým, že som už od detstva milovníčkou kníh. Presne si pamätám, kedy som si založila prvý čitateľský preukaz v knižnici alebo ako som si vždy čítala u babičky, keď som bola chorá.

Prečo som tak veľmi milovala knihy? Kvôli tomu, ako rozvíjali moju fantáziu. Tá ma sprevádza životom doteraz. Vďaka nej neustále kráčam vpred a verím.

Čarovné bytosti sú všade okolo nás

Myslím si, že rozprávky majú na náš vývoj neuveriteľný vplyv. Nerozvíjajú len našu fantáziu, ale vďaka nim čerpáme dôležité informácie nielen o bežnom živote.

Dozvieme sa viac o fungovaní medziľudských vzťahov, nájdeme v nich návod na riešenie problémov a taktiež trénujú našu pamäť či pomáhajú rozvíjať slovnú zásobu.

Hoci sa rozprávky dlhé roky ku mne nedostali, ovplyvnili moje detstvo.  V Barcelone som sa stretla s ohnivou ženou, ktorá mi sľúbila odmenu. Musela som len uhádnuť, v ktorej ruke ju skrýva.

Vtedy som neovládala cudzí jazyk natoľko, aby som s ňou mohla nadviazať rozhovor. Fantázia a schopnosť vnímať magický okamih nás spojili a ja som svoju odmenu nakoniec získala.

Tak isto som bola aspoň na pár chvíľ čarovnou vílou, ktorá priniesla Jánošíkovi cenné dary. Poviem vám, nič nebolo lepšie, než tancovať na lesnej čistinke a radovať sa z každého pohybu. Ľahkosť víl a ich čarovný svet si ma tak veľmi získal, že sa mi to zdá, akoby to bolo len včera. Verte či nie, odvtedy už ubehlo pekných pár rokov.

Tieto a podobné zážitky si v srdci uchovávam doteraz. Ak sa môžete stať čarovnou bytosťou alebo sa s ňou stretnúť, je jedno koľko máte rokov. Tento svet tu je len pre nás a čaká, kým do neho vstúpime.

Už ste sa rozprávali s hovoriacim stromom?

Tento rok bude 18. 5. výnimočný deň hneď z troch dôvodov:

  1. 1. Mám narodeniny.
  2. 2. Blog má narodeniny.
  3. 3. Môžete sa stretnúť s takmer 20 fantazijnými bytosťami.

Počkať. Čo budú tieto bytosti robiť v našom reálnom svete? Park pri kaštieli v Dolnej Krupej (pri Trnave) sa zmení na magický svet, v ktorom je možné všetko. Vďaka šikovným kreatívcom z autorského, divadelného, výtvarného, hudobného a tanečného prostredia park ožije a ponúkne návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Lestival otvára svoje brány pre smrteľníkov už druhýkrát, pričom sa môžeme tešiť na bohatý program nielen pre víly a lesných škriatkov, ale aj pre nás dospelákov.

Hneď ako opadne ranná rosa sa môžete tešiť na ohnivého draka, rôzne koncerty a divadlá, lesné víly,  chodiaci strom, Zuzanu Smatanovú, Puding pani Elvisovej, Historickú agentúru HECTOR, 50 Hand Made tvorcov a na vstup do hĺbky nekonečnej fantázie.