Lemurko v džungli

Ako som spomínala na Fb dnes začala Fashion Revolution po celom svete. Ide o projekt, ktorý je zameraný na zodpovedný, uvedomelý a udržateľný módny priemysel, snahou je pritlačiť veľké reťazce, aby vedeli odpoveď kto vyrobil naše oblečenie. Určite sa v poslednom čase stretávate s pojmom slow fashion. Ide o módu, ktorá je udržateľná, nadčasová a drží sa hesla menej je viac, čiže kvalita je dôležitejšia ako kvantita.

Aj by som súhlasila, ale je tu jedno ALE, pretože pri deťoch to nie je tak jednouché, hlavne ak potrebujú toho viac na prezliekanie a nie každý si môže dovoliť drahšie kúsky. Ja som v tomto priemerný zákazník, ak sa mi niečo páči, tak kúpim, veľmi nerada nakupujem cez net, je to pre mňa utrpenie, ale zase taký bazárik to si vždy rada pozriem a kúpim veci z druhej ruky.

Aj v tomto príspevku má bundu kúpenú z cez bazárik a topánočky od mojej milovanej kamarátky po jej synčekovi. Niekedy aj recyklujem zo starých vecí urobím nové, z nich sa viem tešiť veľmi dlho. Po Alexovi všetko oblečenie predávam a snažím sa aj po nás, alebo ich darujem, prípadne z nich niečo vyrobím. 

Na slovenskom trhu je expanzia nových značiek, firiem, ktoré sa pokúšajú o poctivú a kvalitnú detskú módu. Pár kúskov sa nachádza aj v Alexovom šatníku, ktoré sa vám budem snažiť tento týždeň predstaviť. 

Jednou z nich je aj LEMUR, ktorý je u Alexa novinkou, poznám ich kolekciu dlhšiu dobu, ale vďaka Trnavskému rínku som sa konečne dokopala ku kúpe. Asi by som sa naozaj mala prepracovať k nakupovaniu vecí aj cez internet, lebo prichádzam týmto o naozaj krásne, kvalitné a hlavne s láskou vyrábané kúsky, ktoré majú dušu. 

Lemur svieti v tme! Sú za ním dve hravé a priateľské stvorenia z Madagaskaru.
Milujujú noc, hviezdy, mesiac, spln.. Je pre malých aj veľkých, ktorí sa neboja zasvietiť v džungli, v tme a v dave.

Navrhujú a ručne tlačia originálne svietiace dizajny na tie najkvalitnejšie materiály – American Apparel. Dlho hľadali a skúšali, aby našli veci z tej najjemnejšej kvalitnej bavlny, ktorá sa vyrába s radosťou vo férových podmienkach. Aby boli štastní všetci. Tí, ktorí veci šijú a aj všetci Lemuri aj Lemurkovia. Značka vznikla v máji 2015 pričom sa nevenuje len móde pre deti, ale oblečiete sa u nich celá rodinka.