Kvalitné víno na veľkonočnom stole

vinic-300x199-7258010

Víno je obľúbený nápoj na Slovensku aj vďaka viacerým oblastiam s vhodnými podmienkami na pestovanie viniča. Počas mesiaca apríl prichádza Spolok sv. Vojtecha vo svojich predajniach s ponukou omšového vína Ostrožovič za zvýhodnenú cenu 2,99 €, aby si tento kvalitný nápoj mohol nájsť miesto na našich stoloch aj počas veľkonočných sviatkov.

Omšové víno je čistý prírodný produkt, ktorý sa podľa predpisov Katolíckej cirkvi vyrába z viniča použitím iba prirodzených metód, bez dosládzania muštu cukrom a bez pridávania vody. Výrobca musí, už od prvého ošetrovania viniča, k nemu pristupovať s vedomím, že z neho bude zbierať hrozno na výrobu liturgického vína.

Riaditeľ Spolku sv. Vojtecha Ivan Šulík o pôvode vína povedal: „Spolok sv. Vojtecha má v ponuke iba kvalitné vína, akým je aj akostné značkové víno s prívlastkom výber z hrozna Ostrožovič.“ Zlatožltý farebný odtieň a brilantná čírosť sú charakteristické pre toto vzácne víno vyrobené z tokajských odrôd Furmint a Lipovina. Vo vôni sa objavujú tóny zrelých hrušiek, hrozna a vlašských orechov. 

Dlhá chuť s dostatočným obsahom minerálnych kyselín pripomína kúsky grepov, rozlúpnutú zelenú mandľu, v závere doplnenú o sušené jabĺčka. Odporúča sa predovšetkým k bravčovému mäsu.

Omšové víno používajú predovšetkým kňazi pri bohoslužbách, no jeho kvalita rovnako obohatí nedeľný obed alebo rodinnú oslavu. Riaditeľ Spolku sv. Vojtecha poukázal na spätosť kvalitného vína a blížiacich sa veľkonočných sviatkov:

Výberom tohto vína osvedčenej značky a kvality chceme poukázať na skutočnosť, že toto víno môže spríjemniť aj sviatočný obed či slávnostnú večeru. Pred Veľkou nocou ho preto ponúkame za dostupnú cenu a budeme radi, ak zvýrazní rodinnú atmosféru a podčiarkne výnimočnosť najväčších kresťanských sviatkov.“