Ktoré veci vám spôsobujú najväčší stres podľa vášho znamenia? Neverili by ste ako veľmi to sedí…

Všetci z nás máme svoje spúšťače stresu, ktoré v nás vyvolávajú paniku. Tá niekedy môže vyústiť až do nepríjemného pocitu pichania pri srdci. Kým jedni sú posadnutí mať všetko pod kontrolou ako supermani (napríklad býky alebo barani), tak iní sa zase obávajú pocitov neistoty (senzitívne raky).

Pozrite sa čo hovoria hviezdu o tom, čo vám spôsobuje najväčší stres.

Baran (21. marec – 19. apríl)
Barani sa spoliehajú na svoju dynamickú Ram energiu (sila energického intelektu, ktorému ako pasci nič neunikne). Táto energia mu pomáha prežiť každý deň. Keď Vám dôjde, cítite sa zraniteľní. Zvlášť vtedy, keď sa necítite dobre alebo ste chorí, dochádza u Vás k preťaženiu a stresujete ohľadom všetkých vecí, ktoré nestihnete urobiť. Ste zvyknutí sa hrať na supermana či superženu a zabúdate si dopriať čas na odpočinok alebo len tak si leňošiť.

Býk (20. apríl – 20. máj)
Viac ako čokoľvek iné, býci chcú, aby boli vnímaní ostatnými ako kompetentní. To je tiež dôvod, prečo si doprajete dostatok času na to, aby ste veci robili správne. Keď sa blíži zložitá úloha, začínate stresovať z toho, že nebudete mať dostatok času na jej dôkladne dokončenie, a že ju môžete pokaziť. Ako mierotvorca stresujete aj vtedy, keď zraníte city niekoho iného alebo, keď nedokážete vyriešiť spor.

Blíženci (21. máj – 20. jún) Blíženci neznášajú hlupákov. Keď auto pred vami urobí nečakaný alebo nebezpečný manéver, Vaša hladina stresu vyskočí až na strechu. Dotknú sa Vás aj pomerne malé veci – ako zle vyslovené alebo vyhláskované slová.

Dokážu vás rozhodiť rokovania s pomalými alebo tvrdohlavými ľuďmi, keď máte pocit, že hovoríte so stenou.

Rak (21. jún – 22. júl)
Pocit nedostatku bezpečia je pre rakov zaručená vstupenka do sveta stresu. Raci zvyknú nahodiť prednú masku, v ktorej vyzeráte tvrdšie, než v skutočnosti ste. Preto ostatní si často neuvedomia, ako veľmi sa Vás dotýka kritika, hnevlivé výlevy či situácia, v ktorej ste ignorovaní. Často prehltnete svoje pocity. Je dôležité dať ľuďom vedieť, čo potrebujete, namiesto toho, aby ste sa schovávali do ulity a pestovali si stresom vyvolané žalúdočné vredy.

Lev (23. júl – 22. august)
Každá situácia, ktorú nemáte plne pod kontrolou alebo neviete, čo máte robiť, je pre levy zaručeným spúšťačom stresu. Pokazený počítač Vás vie za okamih dostať z absolútneho pokoja do totálnej nepríčetnosti. Neschopnosť nájsť niečo, čo ste stratili, Vám tiež dokáže priamo prepáliť elektrické obvody. Dokonca aj zaľúbenie vie poriadne zatočiť s Vašimi hormónmi a odhaliť zraniteľnosť, ktorá Vás z kráľa či kráľovnej premení na bezbranné dieťa.

Panna (23. august – 22. September)
Panny príliš veľa premýšľajú. Z toho potom vyplýva Váš najväčší stres. Len myšlienka na to, že sa máte pokúsiť urobiť niečo nové a neznáme, Vás dokáže doslova paralyzovať. Avšak, keď to už začnete robiť, potom ste v pohode. Pomôže Vám robenie si zoznamov. Tiež Vás dosť stresuje, keď človeku, ktorého milujete, sa nedarí alebo trpí nejakou bolesťou. Radšej než naprávanie veci za ostatných, využite svoje mocné schopnosti vizualizácie a predstavujte si pozitívny výsledok.

Váhy (23. septembra – 22. októbra)
Pre váhy je veľmi stresujúce, ak s Vami nie je zaobchádzané férovo. Budete celé hodiny zvažovať výhody a nevýhody konfrontácie s iným človekom. Dokonca až tak dlho, že z toho možno tiež ochorieť! Radšej než kypieť v tichosti alebo začať prehnanú obranu, reagujte v danom okamihu pokojne. Nech je Vaša odozva krátka a milá. Osekajte dlhé prejavy a množstvo obvinení.

Škorpión (23. október – 21. november)
Druhí si neuvedomujú, akými ste Vy, škorpióny, citlivými bytosťami, pretože to dobre skrývate. Vaša sila spočíva v pokoji a tichosti, preto hlasné kričanie a zvuky všeobecne Vás dokážu rýchlo vystresovať. Cítite sa napätí a nervózny aj vtedy, keď nemáte dostatok súkromia. Termíny sú pre Vás ďalším stresujúcim faktorom. Radšej si doprajete dostatok času na dokončenie vecí, ako by ste ich mali uponáhľať. Uistite sa, že ľudia vedia o vašich potrebách a poznajú Vaše hranice, aby ste si vedeli dohodnúť veci výhodné pre obe strany.

Strelec (22. november – 21. december)
Pre strelcov je typický neustály pohyb. Byť uviaznutý niekde v dopravnej zápche je pre Vás hotové peklo. Vašou silnou stránkou nie sú ani formálne udalosti či pracovné schôdzky, kde sa musíte správať dôstojne a podľa korporátnej etikety. Každá situácia, ktorá Vám nasadzuje opraty, napríklad partner vyžadujúci Váš záväzok alebo šéf v práci trvajúci na vašej dochvíľnosti, vo Vás vyvoláva stres.

Kozorožec (22. december – 19. január)
Kozorožci od seba veľa vyžadujú. Cítite sa pod tlakom, keď sa Vám nepodarí žiť podľa vysokých pravidiel, ktoré ste si sami nastavili. Máte tendenciu sa zmariť myšlienkami typu „čo ak …“ či „keby len …“, až sa zacyklí v otázkach, na ktoré nemožno odpovedať alebo v túžbach, ktoré nemožno naplniť. Liekom na to je žiť v danom okamihu. Je to jediné miesto, kde dokážete nájsť uspokojenie.

Vodnár (20. január – 18. február)
Mottom vodnára je „Ži a nechaj žiť“. Pre vás je typické, že máte naozaj radi, keď sú veci podľa vás. Frustruje vás, keď nedokážete dobre zdôvodniť, prečo by niečo malo byť tak, ako to vy chcete. Tiež neznášate ľudí, ktorí sa snažia zmeniť vašu vôľu na ich. Vaše už tak vysoké napätie dokážu ešte zvýšiť časové tlaky. Často máte pocit, že času nie je nikdy dosť. Ironicky, spomalením sa dokážete viac urobiť a aj cítiť sa viac zrelaxovaný.

Ryby (19. február – 20. marec)

Ryby sú veľmi uzavreté a privátne osoby. Preto Vám prejavy na verejnosti alebo iné situácie, v ktorých musíte verejne vystupovať, vytvárajú veľké stresy. Jemnosť je Vašou silnou stránkou. Cítite sa nervózny pri hlasnej hudbe alebo zanedbaných ľuďoch. Dokážete sa vystresovať či dokonca až ochorieť z toho, keď neviete, ako sa chrániť pred inváziou druhých ľudí. Prisvojte si preto pravidlo: „Aj toto raz pominie“.

Zdroj: prosvet.cz