KRESŤANSKÉ UMENIE A KULTÚRA: Čo sa oplatí vidieť, počuť, prečítať

Aj vy máte radi kresťanské umenie a kultúru? Alebo hľadáte tipy na zaujímavý kresťanský film, knihu, hudobný album, či časopis? Dnes vám ponúkame na výber 4 zaujímavé tituly, ktoré určite stoja nielen za zmienku. Nechajte sa inšpirovať…

FILM: CHATRČ 

Čítali ste pred časom strhujúcu knihu Williama P. Younga – Chatrč? Ak ste to ešte nepostrehli, v týchto dňoch si môžete pozrieť aj jej filmové spracovanie od režiséra Stuarta Hazeldina. Počas neho budete môcť sledovať Macka Phillipsa, ktorý príde náhle o svoju dcérku. V ťažkom životnom rozpoložení však dostane zvláštnu pozvánku, aby sa vrátil do istej chatrče. Na svojej ceste však stretáva tri tajomné postavy… Ak aj vy prežívate v svojom živote niečo ťažké a pýtate sa prečo, možno aj tento film vám dá na túto otázku správnu odpoveď.

KNIHA: BENEDIKT XVI. – POSLEDNÉ ROZHOVORY

V uplynulých dňoch slávil emeritný pápež Benedikt svoje 90. narodeniny. Rovnako v tomto čase vychádza aj zaujímavá publikácia Petra Seewalda: Benedikt XVI. – Posledné rozhovory. V knihe sa dočítate o mnohých udalostiach pápežovho života – od útleho detstva až po jeho abdikáciu. V čase, kedy žije Benedikt v ústraní sa môže táto publikácia stať pre nás vyjadrením veľkej vďačnosti – za jeho službu, nielen na “Petrovom stolci”. Ak teda túžite spoznať tohto pápeža aj trošku inak, určite si prečítajte aj túto zaujímavú knižnú novinku.

CD: BIELY AGÁT – SALEZIÁNI

Máte radi hudbu, ktorou sa môžete modliť? Alebo hľadáte nové hudobné CD, ktoré vám spríjemní nasledujúce veľkonočné obdobie? V oboch prípadoch vás určite poteší hudobná novinka od Saleziánov – Biely agát. Na albume nájdete dohromady až 14 skladieb, ktoré potešia nielen vaše uši, ale aj ducha. Piesne pôsobia veľmi príjemným a pokojným dojmom, pre niekoho sa môžu stať výborným prostriedkom na duchovné stíšenie a následnú modlitbu, prípadne sú tiež vhodné ako hudobný podklad na chvály, alebo adoráciu.

ČASOPIS: VERBUM

Zaujíma vás kresťanská kultúra? To svoje si určite nájdete aj v najnovšom čísle časopisu pre kresťanskú kultúru – Verbum. Toto vydanie sa venuje mnohým aktuálnym témam – 500. výročiu reformácie, posynodálnej exhortácii Amoris laetitia, či 100. výročiu zjavení Panny Márie vo Fatime. Milovníci poézie si nájdu tvorbu Vladimíra Štefaniča, priaznivci výtvarného umenia zase kresbu mladej autorky Annymárie Salanciovej. V čísle nechýbajú ani recenzie na aktuálne knihy zo sveta teológie a duchovného života.

Alžbeta Šutková