Michaella Ella Hajdúková: Písanie ma baví, je mojou psychohygienou

Michaela Ella Hajduková je autorkou siedmych kníh, ôsma sa chystá na vydanie koncom apríla, alebo začiatko mája. Píše knihy, ktoré sú kombináciou súčasnosti a minulosti. Viac sa dozviete o autorke v článku.

Michaela vždy dáva do svojich kníh niečo medzi nebom a zemou. Napísala knihy Všetky moje tváre, Tajomstvo tvojho rodu, Zákon krvi, Nemecké dievča neplače, Nájdem ťa v čase, Nepriznaná (Milovala som

Ľudovíta Štúra), Dorianova kliatba.

Najobľúbenejší autor: J.K. Rowlingová – lebo milujem Harryho Pottera a jeho svet

Najobľúbenejšia kniha: Mám ich viac, ale takou mojou srdcovkou je spomínaný Harry.

Nedočítaná kniha:  Málokedy sa mi to stane. Ale nedočítala som Zimný príbeh od Helprina. Film ma veľmi nadchol, ale kniha sa mi videla veľmi, veeeľmi rozvláčna a nebavila ma.

Prečo knižný svet: Milujem písanie a vlastne i čítanie. Asi by som už nevedela bez neho žiť. Písanie ma baví, je mojou psychohygienou. Baví ma tvoriť postavy, osudy, svety a vytvárat okolo toho príbeh.

Najobľúbenejšia postava: Už budem neoriginálna (smiech), ale Severus Snape. Je to nádherná postava! Autorka ma ňou celkom dostala. Pôsobí chladne a temne, ale vnútro má v podsate krehké.

Najmenej obľúbená postava: Feyre zo série o Dvoroch. Tú sériu milujem, ale ona mi strašne nesadla.

Tip na čítanie: Odporúčam sériu o Márii Magdaléne Očakávaná od Kathleen McGowan. Tá trilógia ma dostala. Autorka úžasne vykreslila svet najznámejšej postavy v dejinách Ježiša a tiež Márie Magdalény. Bola som očarená a som ochotná jej veriť, že sa to tak stalo.

Obsah

Julienova rodina a ďalšie tisíce židov zomreli strašnou smrťou v koncentračných táboroch, akým bol aj Osvienčim. Jedna z mojich dvoch najlepších kamarátok má vytetované číslo, ktorého sa nikdy nezbaví.

Druhá zomrela pod rukami doktora Mengeleho, ktorého meno vyslovila Olive len pošepky a cez zovreté pery. Ako jej mám po tom všetkom povedať, že som odišla do Nemecka a vzala si Nemca v nacistickej uniforme?

Bohémske 20. roky 20. storočia v Paríži. Geraldine de Laffont tancuje vo vzduchu na čiernych stuhách. Jej životom je divadlo Folies Bergére a jeden nemecký muž. Je mladá a bezstarostná, až kým pritvrdo nedopadne na zem – jej stuhy sa zmenia na nacistické vlajky a milovaný muž má odrazu nacistickú uniformu.

Zdrvená Geraldine poznačená príchodom vojny stráca viac ako len vlastné ilúzie. Osud jej vracia lásku, ale berie viac, ako je človek schopný uniesť.

Jej mrazivý príbeh je ako zostup do neznámeho podzemia. Začnete v krásnom zámku a pôjdete hlbšie… chodby času vás prevedú životom odvážnej ženy a vzápätí vás nepripravených hodia z pompéznych divadelných dosiek do zbombardovaných Drážďan.

Okázalé chodby Reichstagu v Berlíne i šesť mŕtvych detí vo vodcovom bunkri. Ako hlboko sa dá ukryť pravda?

O mnoho rokov neskôr prichádza do Paríža Júlia rozhodnutá vypátrať svoje korene. Skutočnosť, že zdedila zámok, však zďaleka nie je takým šokom ako to, že otvorí Pandorinu skrinku a vypustí z nej všetky hrôzy, ktoré musela prežiť jedna nešťastná… Tanečnica.