Lucia Braunová: Od detstva zbožňujem knihy a vždy som túžila písať

Lucia Braunová píše ženské romány s detektívnou zápletkou, kde vsúva prvky krimi (Desivé odhalenie, Šťastie na prenájom, Pomsta prichádza potichu, a tiež zaľúbené príbehy (Milovať je zakázané). Najväčším snom autorky bolo napísať skutočnú knihu. Túžbu v sebe uchovávala už od základnej školy. Dnes sa sen stal realitou a už má na konte 8 kníh.

Aké sú jej preferencie v knižnom svete? Aj Lucii Braunovej sme sa pýtali naše klasické otázky. Inšpiruje vás jej knižný tip?

Najobľúbenejší autor: 

Joy Fieldingová: zbožňujem jej trilery, vždy sa jej podarí ma v závere prekvapiť, táto žena je môj vzor, aj vďaka nej som si zamilovala trilery. Rovnako sa mi páčia aj romány od Sandry Brown.

Najobľúbenejšia kniha: 

Najobľúbenejšiu knihu nemám, ale naposledy ma dostala Tisíc chlapčenských bozkov.

Nedočítaná kniha:

Tak to viem presne: Jeden musí z kola von. Aj keď sa snažím knihu dočítať aspoň rýchlo čítaním (preskakujem jedna radosť, hlavne opisy), tu sa mi dvíhal pri niektorých scénach žalúdok, nemohla som ďalej. Možno neskôr… lebo príbeh vyzerá byť zaujímavý.

Prečo práve knižný svet:

Odpoviem jednoducho, pretože od detstva zbožňujem knihy a vždy som túžila písať príbehy.

Najobľúbenejšia knižná postava: 

V detstve som mala hrdinky dve: Annu zo zeleného domu a Penny zo série Sedem labiek za Penny od Thomasa Brezinu. A prečo? Anna bola bláznivá a spontánna a Penny, rovnako ako ja, milovala zvieratá – hlavne psy.

Nejmenej obľubená knižná postava: 

Nespomínam si na žiadnu konkrétnu, ale zrejme taká, pri ktorej ma nenadchne príbeh a ešte aj tá samotná postava je nemastná neslaná. Paradoxne, mám rada záporných hrdinov, alebo takých tých zlých chlapcov (smiech).

Tip na čítanie: 

Naposledy som dočítala Zoznam zákazov a Veľké malé klamstvá. Prvú odporúčam milovníkom psychotrilerov a druhú čitateľom, ktorým nie je ďaleký spoločenský román a neprekáža mu priveľa postáv.

Milovníkom romantiky, no nepotrpia si na happyend, poradím, aby si prečítali spomínaných Tisíc chlapčenských bozkov.

Pomsta prichádza potichu

O láske, zrade, strachu… Život Olívie Walterovej plynie podľa jej predstáv. Je šťastná, zadaná a úspešná v tom, čo robí. Je obľúbenou spisovateľkou hororov. Všetko sa rozplynie ako hmla, keď sa vyberie s partiou priateľov na dovolenku do luxusného hotela v náručí hôr.

Olívia sa stáva svedkom podivných udalostí, ktoré si spočiatku nevie nijako vysvetliť. Po niekoľkých situáciách, ktoré zažila, si napokon uvedomí, že v rovnakej alebo podobnej pozícii sa ocitli jej postavy z románov. Toto zistenie ju začína desiť. Netuší, kto ju tak nenávidí. Môže to byť naozaj hocikto.

Žiarlivá Danica, či prízrak z minulosti, ktorý sa votrel do ich partie? A čo ak je to muž, ktorý tvrdí, že ju ľúbi? Alebo nebodaj najlepšia priateľka? Podozrenie padne aj na jej šéfa.

No, čo ak je to všetko iba v jej hlave a písanie hrozivých príbehov jej je skôr na škodu? Nakoniec za ňou prichádza niekto, koho by pred svojimi dverami nikdy nečakala.

Pomôže jej zistiť pravdu, alebo práve táto osoba ju dostane do život ohrozujúcej situácie? A vôbec, môže ešte niekomu veriť?