Keď mala 25 rokov, zmizla. To čo však našla polícia u jej matky doma po štvrť storočí doslova vyráža dych!

V roku 1876 25-ročná Blanche Monier bola len ďalšou kráskou, ktorá milovala spoločenský život v Paríži. Matka ju chcela rýchlo vydať a preto mladá žena trávila dni hľadaním si dôstojného džentlmena. Avšak podľa všetkého sa táto Parížanka narodila do zlej doby.

Jedného dňa keď mala Blanche 25 rokov z ničoho nič zmizla. Nikto z jej okolia ju nevidel a nemohol nájsť. Jej matka a brat na istý čas nosili čierne oblečenie ako prejav smútku, no potom sa ich život vrátil do normálu. Zdalo sa, že jej zmiznutie ostane nevyriešené…

Neskôr sa zistilo, že príčinou bolo, že zamilovala do staršieho skrachovaného právnika, ktorý sa ale nepozdával jej aristokratickej matke. Matka bola proti tomuto manželstvu, no jej krásna dcéra už bola rozhodnutá, že práve on je ten pravý! Všetci sa tak domnievali, že Blanche utiekla, kvôli nešťastnej láske.

Ale v skutočnosti jej matka skrývala strašné tajomstvo.

V máji roku 1901 sa dostal do policajnej stanice tajomný list, v ktorom bolo napísané: „Musím vás informovať o vážne veci. Hovorím o starej panne, ktorá je zamknutá v dome pani Monnierové, napoly vyhladovaná a žijúca vo vlastnej špine „.

Policajti šokovaní listom sa rozhodli prípad prešetriť. Poslali skupinu detektívov, aby prehľadali dom, tam si všimli zamknutých dverí v podkroví. Keď ich otvorili, porazil ich neskutočný zápach.

V izbe našli podvyživenú ženu ležiacu v jedle a medzi výkalmi, žmúriacu cez svetlo, ktoré nevidela 25 rokov.

Blanche Monnier vážila iba 24 kilogramov. Živila sa iba nedojedkami, ktoré zostali po matke.

„Tá nešťastná žena ležala kompletne nahá na hnilom matraci. Okolo nej bola krusta odpadkov z exkrementov, zvyškov mäsa, zeleniny, rýb a chleba. Videli sme tiež mušle a šváby prechádzajúce sa po posteli. Vzduch v miestnosti bol tak odporný, že sa tam nedalo zostať dlhšie, než pár sekúnd, „opísal svedok.

Matka Blanche bola okamžite zatknutá, ale po 15 dňoch vo väzení zomrela. Priznala sa, že skutočne dcéru zamkla na štvrť storočia ona.

Brat dievčaťa bol odsúdený iba na 15 mesiacov. Po prepustení tvrdil, že sestra mohla odísť kedykoľvek chcela, ale neurobila to.

Blanchin milenec-právnik zomrel v roku 1885. Oslobodená žena bola do konca života liečená v sanatóriu, kde vo veku 62 rokov zomrela.

Je to asi najhorší prípad domáceho násilia vo Francúzsku. V 19. storočí väznila matka svoju dcéru 25 rokov v malom izbičke, bez jedla, vody, svetla a v otrasných podmienkach a to len za to, že si vybrala nevhodného manžela.

Zdroj: expres.cz