K.R.O.K. znovu vytvoril priestor pre najrozmanitejšie témy spoločenského života

V pondelok 1. februára sa v Dome kultúry v Trstenej stretlo vyše 200 účastníkov tretieho ročníka inšpiratívnej konferencie K.R.O.K., ktorej cieľom je inšpirovať mladých ľudí, aby sa odhodlali rozvíjať a využívať svoj potenciál. K.R.O.K. cez reálne príbehy reálnych ľudí znovu vytvoril priestor pre najrozmanitejšie témy spoločenského života. Nosnou myšlienkou tohto ročníka bolo „Objavujú a menia svet okolo seba.“ V priebehu dvoch hodín návštevníci spoznali desať výnimočných osobností, ktoré sa rozhodli vykročiť a ísť vlastnou cestou a sebe aj svojmu okoliu priniesť veľké množstvo inšpirácie.  Na jednom pódiu sa stretli dokumentarista, inovátor, startupista a rečník, pedagogička, cestovateľ, hudobník, dokonca aj podnikateľ, či jazzman.

Konferenciu K.R.O.K. organizuje občianske združenie V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže po tretí krát, zároveň je táto konferencia v rámci regiónu inovatívnym formátom a teší sa stále vzrastajúcej obľube. „K.R.O.K. tento rok znovu prekvapil a ja odchádzam s novými pohľadmi, nadšením a odhodlaním do mojej ďalšej práce, lebo som stretla ľudí, ktorí robia viac ako musia,“ hovorí účastníčka Ľubica.

Podujatie prinieslo množstvo inšpirácie nielen účastníkom, ale aj samotným hosťom. „K.R.O.K. bol pre nás veľkou skúsenosťou a tiež inšpiráciou od ostatných rečníkov. Nakoplo nás to do dimenzie makania,“ Maroš Pecho zakladateľ projektu Idemsisvoje.

Jakub Tomiš, zakladateľ projektu Lepší Dolný Lopašov, nám prezradil dôvod svojho nadšenia aj víziu: “Je úžasné, že aj v malom mestečku ako je Trstená majú ľudia taký veľký záujem o inšpiratívne príbehy. Kultúrny dom bol od prvej minúty plný ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí so záujmom počúvali každého z rečníkov. Verím tomu, že práve títo ľudia v konečnom dôsledku zmenia Slovensko k lepšiemu.“

Poslednou časťou programu bola recepcia pre všetkých zúčastnených spolu s hosťami, kde bol priestor pre osobné stretnutie pri šálke kávy. „Ja osobne veľmi oceňujem priestor vytvorený na neformálnu diskusiu po konferencii, mohol som spoznať nových ľudí, nadviazať nové kontakty, a verím, že aj v budúcnosti sa budeme naďalej inšpirovať,“ hodnotil Tomáš, účastník podujatia.

Konferencia K.R.O.K. sa uskutočnila aj vďaka podpore Nadácie SPP a Nadácie pre deti Slovenska.

Ak sa chcete dozvedieť viac, alebo si pozrieť videa z konferencie K.R.O.K.:

  • krok.ozviac.sk
  • youtube kanal: OZ V.I.A.C.

Občianske združenie V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže pôsobiace v regióne Oravy sa v práci s mladými venuje témam dobrovoľníctva, zážitkového vzdelávania, podnikavosti, kompetenčného rozvoja. Jeho hlavným cieľom je vytváranie podmienok, ktoré mladým ľuďom pomôžu v ich rozvoji tak, aby sa stali charakternými a angažovanými osobnosťami. V.I.A.C. realizuje množstvo inovatívnych projektov. Projekt KOMPAS pomáha mladým ľuďom ľahšie sa uplatniť na trhu práce, projekt Nevyšliapanou cestou sa zameriava na podporu podnikavosti mladých. Združenie prináša do regiónu Oravy nové formy vzdelávania postavené na princípoch zážitkovej pedagogiky cez projekt AAPO.