Jana Pronská – Kumánska princezná

Minulý týždeň sme boli svedkami výnimočného okamihu. Jana Pronská krstila svoju už pätnástu knihu, Kumánska princezná, v bratislavskom Martinuse.

Na krst boli pozvaní nielen čitatelia a iní vzácni hostia, ale aj médiá. Krst v objatí kníh sa niesol v príjemnom duchu plný humoru, skvelej hudby a dobrej nálady.

Krst moderovala sympatická Adriana Poláková, ktorá aj vyspovedala autorku o jej súkromí a motivácii písať historickú romancu. Krstnou mamou bola Oľga Feldeková, ktorá novinku do života uviedla  pätnástimi perlami.

O dobrú zábavu sa postaral aj spevák Peter Cmorík, ktorý spríjemnil tento večer nielen hosťom a čitateľom, ale aj všetkým okoloidúcim.

O autorke v skratke

Jana Pronská sa narodila v Gelnici a maturovala v Spišskej Novej Vsi. Spolu s manželom a tromi deťmi žije v Nálepkove. Miluje romantické príbehy a stredovek. Kumánska princezná je jej pätnásty román.

Vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ vyšlo Zlatníkova chovanica, Bosorkina dcéra, Láska a česť, Hriech prvej noci, Zradená ľúbosť, Kliatba, Krvavý erb či Prekliata láska.

O knihe Kumánska princezná

Pätnásty román kráľovnej historickej romance. Julián Bakšai sa kvôli otcovým dlhom zaviaže, že bude slúžiť grófovi Ratoldovi a jeho zhýralému synovi Františkovi.

Keď mu gróf po synovej smrti navrhne, aby od Kumánov priviedol jeho jediného vnuka, Julián neváha ani chvíľu: za odmenu mu totiž Ratold sľúbil vrátiť rodinné sídlo – hrad Kamenec.

Krásna Kumánka Damara je hrdá, slobodomyseľná žena. Po krutej zrade uhorského šľachtica žije iba pre svojho syna a celé roky odmieta ponuky na sobáš.

Julián je rozhodnutý dodržať sľub grófovi Ratoldovi, no Damara v ňom prebudí hlbokú náklonnosť a lásku, a tak jej ponúkne ochranu i svoje meno.

Ako však dopadne manželstvo, ktoré je od počiatku založené na klamstve? Dokáže Damara Juliánovi odpustiť a uverí, že jediné, o čo kedy stál, je jej láska?