Ivice Ďuricovej – Cudzinec z papiera

Milujem príbehy, kde si hlavní hrdinovia zanechávajú odkazy v akejkoľvek forme. Poznáte filmy Láska cez internet alebo Dom pri jazere? Neviem, aký názor na nemáte vy, ale ak sa vám čo i len páčili, tak sa teraz sústreďte. Práve začíname.

Povedzme si niečo viac o knihe Cudzinec z papiera

Zoznámte sa s knihou, ktorá možno na prvý pohľad vyzerá útlo, no ponúka čitateľovi veľa. Príbehom nás sprevádza mladá hrdinka Liana, ktorá síce žije v Trenčíne, ale pracuje v Bratislave. Keďže svoj obľúbený byt nemôže nechať len tak, ponúkne do sveta možnosť, že ho prenajme len na pracovné dni.

Najprv sa jej nikto a ponuku neozval, no to by nebola super kamoška Nina, ktorá by niečo nevymyslela. Respektíve niekoho nedohodila. A tak sa k Liane, do krásneho bytu v Trenčíne nasťahoval pán Neznámy.

Spoznali sme pracovné prostredie hlavnej hrdinky, jej medziľudské vzťahy a aj jej koníček – knihy. Práve vďaka nim sa začala zápletka, na ktorú sme všetci tak čakali. Ich komunikácia začala krátkymi lístočkami, potom riadnymi odkazmi, až potreba spoznať sa viac vyústila do listov.

Priznám sa, najprv sa mi kniha čítala ťažko. Jej veľkosť a počet strán spôsobili to, že niektoré veci boli pre mňa málo opísané… skôr iba také povrchné. Viacerí už vtedy knihu chválili, tak som nechápala, prečo mám pri nej tieto pocity.

Neskôr sa situácie začali vykreslovať a už som im porozumela oveľa viac. Až na strane 163 sa u mňa všetko zmenilo a skôr som sa prevtelila do detektíva, ktorý potrebuje zistiť, kto je ten pán Neznámy.

Čo sa mi na knihe najviac páčilo?

Všimli ste si, že sa okolo Liany motalo až priveľa chlapov? Presne toto mi zo začiatku úplne prekážalo. No neskôr som pochopila, že nás to malo zmiasť, pretože v každom HO videla.

Kniha je milá, vtipná, formátovo šikovná kamkoľvek na cesty. Myslím si, že si k nej dokáže nájsť cestu každý – hlavne všetky romantické duše. Autorka dokázala nemožné. Prekvapila nás.

Chápem, že každý autor, ktorý píše svoje dielo, ktoré fakt berie ako dieťa… tak chce čitateľov prekvapiť. Avšak aj má niekto načítané toho veľa, často odhalí autorov zámer skôr, než sa tak malo skutočne stať.

Priatelia, tu som to odhalila fakt až nakoniec, pretože môj tip bol úplne niekto iný – tým som odhalila veľký spoiler – meno pána Neznámeho sa dozvieme, tak sa skúste zahrať tiež na detektíva.

Som zvedavá, či sa vám Cudzinec z papiera bude páčiť. Vidíte tú nádhernú obálku? Tá vám aspoň trochu napovie, aký atraktívny je celý príbeh. Za ňu môžeme ďakovať talentovanej Tine Minor

To najlepšie na koniec! Úplne najviac ma chytili potulky po Trenčíne. Všetky jeho časti boli tak krásne a detailne opísaný, že nabudúce chytím knihu a vydám sa po stopách Liany a jej lásky k tomuto mestu.

Prečo by ste si knihu mali prečítať?

1. Cudzinec z papiera je totálne vtipné a romantické čítanie. 2. Trenčín spoznáte ako domáci. 3. Budete detektív lásky.

4. Pretože celá kniha stojí za to!