Hana Repová – Boh plače potichu 2

Tam, kde bolesť spôsobí slzy, láska všetko vyrieši. Alebo skôr skomplikuje? Prečítajte si najnovšiu knihu od Hany Repovej a zistite to sami.

Anotácia

Anna sa zo všetkých síl snaží vyrovnať s bolestnou skutočnosťou, ktorá nečakane zasiahne do jej a Everettovho života. Oporou v ťažkých chvíľach je jej Stela, priateľka, akú by si želala mať každá z nás a Everettov najlepší priateľ Philip.

Do vzájomne poprepletaných osudov štyroch hlavných hrdinov však vstupujú city a ich priateľstvo musí čeliť realite života.
Anna, Stela, Everett a Philip sú ale pevne odhodlaní zotrvať spolu.

Dojímavý dvojdielny román zo súčasnosti o ľuďoch, ktorých navždy spojilo neviditeľné puto pevného priateľstva je úprimnou spoveďou o tom, že na to, aby sme boli v živote šťastní, musíme vedieť predovšetkým dávať.

O  Hane Repovej

Autorka debutovala s románom Boh plače potichu, ktorý zožal pozitívne, ale aj negatívne reakcie čitateľov. Hoci začala písať najmä pre seba, so svojou tvorbou sa chce rozdeliť aj s nami. Hanka sa po maturite presťahovala do Nemecka.

Momentálne žije a pracuje vo Frankfurte, kde sa odohráva aj dej knihy. Má rada úprimnosť, vôňu orgovánu. No naopak, bojí sa výšok a nemá rada prekvapenia.

Bolo pokračovanie príbehu lepšie?

Autorku sme mohli spoznať už vďaka prvému dielu z tejto série. Vtedy som vytkla netypické správanie mužských hlavných postáv, v ktorých som pozorovala ženské správanie. Podobne som to cítila aj teraz, aj keď pomenej.

Neviem, či je to z toho dôvodu, že sa pozornosť upriamovala aj inde, alebo už sa autorka viac rozpísala a tak túto chybu eliminovala. Ale tak záleží podľa vkusu, niekomu sa možno ich prejav môže páčiť, musíte posúdiť sami.

V pokračovaní som cítila veľmi veľa emócií rôzneho druhu. Aj napriek tomu, že ide o romantický príbeh, pripravte si zásobu vreckoviek, v istých momentoch som ich potrebovala.

Myslím, že tu sa dozvedáme zásadné informácie pre dej, ktoré sme potrebovali vedieť, aby sme všetkému mohli dokonale porozumieť. Často som mala pocit, že autorka niektoré situácie príliš dramatizuje, no vysvetlením temnej minulosti sa všetko objasnilo.

Ak používate pri čítaní intuíciu a nenecháte sa unášať príbehom, môžete často samotným správaním postáv uhádnuť, čo sa bude diať. Nepokazí vám to dojem z čítania, práve naopak, viac vás k sebe pripúta, pretože budete zvedaví, či sa to naozaj všetko skončí tak, ako si myslíte.

Kniha sa príjemne číta. Pre lepší prehľad vo vzťahoch hlavných postáv odporúčam čitateľom prečítať si najprv prvý diel série Boh plače potichu. Myslím si, však, že to tak úplne nie je nutné. V deji by som sa vedela orientovať aj bez toho, ale mohlo by to pokaziť zážitok z čítania a neužili by ste si ho tak, ako ja.

Autorke za toto dielko dávam palec hore a som zvedavá na ďalšiu tvorbu, ktorej sa dúfam, dočkáme čoskoro.

Komu knihu odporúčam

Boh plače potichu (či už prvý alebo druhý diel) je oddychové čítanie, ktoré poteší najmä ženy, ktoré majú radi príbehy o živote. Autorka hlavných hrdinov vykresľuje realisticky, nič zbytočne nepreháňa a ani nemierni.

Dej je obohatený o správnu dávku romantiky. Keby som mala jedným slovom obsiahnuť celú knihy, povedala by som emócie. Tie sršia z každej strany. Nebojte sa, nebudete čítať len o problémoch a smutných situáciách, ktoré sú všade okolo nás. Slnko sa často schováva za mrakmi.

Mne sa príbeh veľmi páčil a úprimne ho odporúčam čitateľkám na prečítanie. Je to kúsok, ktorý by sme mali mať doma každá z nás. A kto vie, možno raz sa dozvieme o Anne a Everettovi ešte niečo viac.