Grand Hotel River Park

May 25, 2016 by Tomas Blaskovic

Tento hotel sme navštívili pred pár týždňami pri príležitosti slávnostného galavečera Bloger roka. Keďže nebývame v Bratislave, využili sme možnosť zostať na víkend, aby sme sa nemuseli trápiť s nočným presunom domov. Užili sme si aspoň rodinnú pohodu a strávili príjemný víkend v našom hlavnom meste.

Človek od business hotela nečaká „teplo domova“, ako sa môžeme stretnúť v rôznych hoteloch rodinného typu, ale v Grand hotel River park nás milo prekvapili. Po príchode pred hotel vám radi zaparkujú auto do garáže, čo je pre túto kategóriu hotela štandard, ale málo kde sa s tým na Slovensku stretnete. Keďže sme prišli tesne pred galavečerou, tak po prvej komunikácii s recepciou, odovzdaním batožiny, sme sa ponáhľali na izbu. Vyviezli sme sa na ôsme poschodie jedným z troch výťahov – výhodou je, že sa na poschodia s izbami dostanú iba hostia, keďže musíte priložiť kľúč pri voľbe poschodia vo výťahu. Na recepciu sme mohli prísť priamo z výťahu, ktorá bola na prvom poschodí v átriu a galavečer prebiehal v kongresovej sále. 

Prvý pohľad do izby bol prekvapujúci, zemité farby, výrazne obrazy, decentné zariadenie s nádychom luxusu. Izba bola priestranná, s množstvom osvetlenia, klimatizovaná s jedným oknom a výhľadom na rieku. 

Ako business hotel nezabudli aj na deti, vybavenia pre Alexa bolo lepšie ako v niektorých rodinných hoteloch. Čo všetko bolo súčasťou izby pre našich najmenších? Ako inak postieľka, vanička pre bábätká, stupienok k umývadlu, odpadkový kôš na plienky, nočník, detská kozmetika, župan a detské papučky. Pre potešenie ho čakala na posteli malá plyšová ovečka, ktorú má dodnes v postielke a nejde bez nej spinkať, úprimne, to sa nám ešte nestalo, aby si takto strážil hračku každý deň. Ako inak, Alexa zaujal televízor, ktorý mohol sledovať z pohodlia postele alebo si ho pretočiť do „obývačkovej“ časti. Samozrejme aj pre nás rodičov boli pripravené maškrty, ovocie a voda.

Dôležitou časťou každého lepšie hotela by mali byť raňajky. Priestory jedálne sa nachádzali na prízemí s elegantným zariadením a príjemnou atmosférou. Personál vám ponúkol hneď pri príchode smoothie a pri usadení, čerstvú šťavu, čaj alebo kávu. Cítili sme sa tu lepšie ako v spa. 🙂 Alex dokonca chcel sedieť v detskej stoličke a vychutnával si čaro stolovania spolu s nami. Raňajky naplnili naše očakávania maximálne. Obsahovali asi všetko, načo si spomeniete – rôzne druhy pečiva, croisanty, koláče, džemy, medy, mlieko (aj rastlinné), domáce jogurty (aj kozie), smoothies, čerstvé šťavy, zelenina, ovocie, šaláty, syry, nátierky – radi by sme upriamili pozornosť na tuniakovú, bola priam neskutočná, ďalej ste si mohli pochutnať na variáciách salámy, či rôzne úpravy vajíčok, klobásky, párky, grilované šampiňóny, rajčiny, či červenú fazuľku. Taktiež pripravovali francúzske toasty, ovsenú kašu, omelety,  či belgické wafle na požiadanie. Škoda reči, viac vo fotkách:

Ďalším výrazným plusom tohoto hotela je wellness Zion spa, ktoré sa nachádza na 11. poschodí, má okúzľujúci výhľad na rieku Dunaj, ale hlavne sa tam fantasticky relaxuje! Vyskúšali sme iba bazén a vírivku, keďže do saunovej časti majú deti do 16 rokov vstup zakázaný. Ak máte viac času spa centrum ponúka rôzne procedúry či už relaxačné alebo na skrášlenie. Pre aktívnych športovcov sa v priestoroch nachádza aj fitness. Alex opäť prekvapil a konečne si začal užívať plávanie, skákanie do vody, čo bol u nás dlhomesačný boj. Hotel nám priniesol noazaj zopár pozitívnych zmien. 🙂 Neváhal obliecť si župan a nasadiť hotelové papučky v ktorých bol doslova na spapanie, čo ste mali možnosť vidieť  už skôr u nás na instagrame link alebo fb link. 🙂

Hotel Grand Hotel River Park nie je len biznis hotel, je to aj hotel, kde dokážete zastaviť a načerpať nové sily v príjemnom prostredí bratislavského nábrežia. Krátkou prechádzkou sa dokonca dostanete do centra mesta, ktorá vám potrvá  odhadom maximálne 10 minút k Hviezdoslavovmu námestiu, kde sme si dali poobednú kávu a neskôr večeru. Ak máte cestu do Bratislavy čo i len na jednu noc, tento hotel je podľa nás určite číslo 1 a rozhodne stojí za vyskúšanie. Veľa sme toho nestihli, ale pobyt sme si rozhodne užili. 🙂

Ak by ste chceli vedieť s čím fotíme, tak vedzte, že väčšinu našej fotovýbavy tvorí technika značky Nikon. 🙂 

May 25, 2016 /Tomas Blaskovic