GODZONE tour Generácia KIOBK: Zmena atmosféry

print_a3-215x300-4160542

Projekt Godzone pozýva mladých ľudí na Slovensku aj v Čechách zažiť neopakovateľný večer originálnej hudby, tanca a divadla v spojení s duchovným posolstvom a osobnými príbehmi ľudí. Prepojenie všetkých týchto prvkov v rámci produkcie na veľkých pódiách prinesie evanjelizačné turné Godzone tour už po siedmy krát.Od 16. do 21. novembra navštívi mestá Poprad, Košice, Žilinu, Bratislavu, Brno a Zvolen. Vstup na evanjelizačné koncerty je pre všetkých zadarmo.

Minulý rok sa návštevnosť turné vyšplahala na číslo 16 000 a organizátori očakávajú ďalší nárast. „Turné je výnimočné podujatie. Ponúka možnosť zabaviť sa, prežiť príjemný večer a zároveň prináša možnosť pozrieť sa na kresťanský život a prežívanie viery novým spôsobom. Hlavne osobné príbehy a modlitebná atmosféra, ktorá tam každý deň je, je to, prečo ľudia na turné chodia a zavolajú stále viac svojich známych,“ hovorí Dávid Slavkovský, člen organizačného tímu turné.

Po viacerých rokoch sa v novembri turné opäť vracia do Žiliny, po prvý krát vo svojej histórii zavíta do Zvolena a tiež prekročí hranice Českej republiky, aby navštívilo Brno. „Je to mesto, kde je veľké množstvo študentov a mladých ľudí a zároveň tam chodí na školy aj pomerne veľa Slovákov, preto sme sa rozhodli organizovať turné aj tam“ hovorí o výbere Brna D. Slavkovský.

Siedmy ročník turné sa opäť uskutoční v rámci podujatí Týždňa Cirkvi pre mládež pod záštitou Rady pre mládež a univerzity pri Konferencii biskupov Slovenska. Témou tohtoročného turné je Zmena atmosféry. „Každý rok prinášame jednu tému, ktorá určuje celé turné ako myšlienkovo, tak aj produkčne.

Posledné tri roky sme stále hovorili o Generácii, ktorej ide o Božie kráľovstvo a Zmenu atmosféry vidíme ako ďalší krok, ktorí stojí pred touto generáciou. Verím, že v našej krajine povstala táto Generácioa KIOBK a je čas, aby začala v Ježišovom mene prinášať zmenu atmosféry.

Nebyť viac tými, ktorí sú ovplyvniteľní atmosférou a okolnosťami vo svojich životoch, ale ktorí sú schopní prevziať zodpovednosť a sami meniť hru,“ hovorí o vízii turné riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák.

Evanjelizačným koncertom v športových halách a na zimných štadiónoch bude dominovať hlavne hudobná produkcia z dielne známych slovenských kresťanských kapiel ESPÉ, Heartbeat, Godknows a ich ďalších hudobných hostí. Chýbať nebudú ani videoprojekcie, krátke divadlo a tanec. Každému večernému programu bude predchádzať aj evanjelizácia v uliciach jednotlivých miest a tiež pozývanie žiakov a študentov na miestnych základných a stredných školách.

„Každé mesto je iné a všade si to vyžaduje veľké množstvo príprav. Sme ale veľmi vďační za lokálnych dobrovoľníkov zo spoločenstiev a farností, ktorí nám v tom celom veľmi pomáhajú. Bez nich by to bolo pre nás veľmi ťažké,“ hovorí D.Slavkovský.

Projekt Godzone vznikol v roku 2010 z túžby odpovedať na výzvy k novej evanjelizácii a venovať sa najmä mladým ľuďom na Slovensku.

Odvtedy vyrástol a okrem evanjelizačného turné sa dnes venuje aj menším misiám vo farnostiach, na školách a medzi birmovancami, tvorí evanjelizačné programy na rôzne podujatia a festivaly, prevádzkuje dva ročníky animátorskej školy, venuje sa tvorbe formačných videí, prevádzkuje obchod s evanjelizačným oblečením, každý mesiac pripravuje reláciu pre TV LUX a v rámci svojej činnosti tiež vytvoril film o duchovnej histórii Slovenska s názvom Boh miluje Slovensko.