Godzone má za sebou siedmy ročník evanjelizačného turné

Sliač 22.novembra Mladí ľudia po celom Slovensku mali minulý týždeň možnosť zažiť Zmenu atmosféry. Evanjelizačné turné projektu Godzone pritiahlo do športových hál a na zimné štadióny v Poprade, Košiciach, Žline, Bratislave, Brne a vo Zvolene 19 000  ľudí. Na realizácii  turné sa podieľal 180 členný tým dobrovoľníkov, ktorí celý týždeň ohlasovali evanjelium v jednotlivých mestách. Pri prípravách a evanjelizácii im pomáhali aj stovky lokálnych dobrovoľníkov.

Evanjelizačné turné projektu Godzone je už tradične súčasťou podujatí realizovaných počas Týždňa Cikrvi pre mládež. Momentálne skončil už jeho siedmy ročník a záujem o evanjelizačné koncerty mezi mladými neklesá, práve naopak, každý rok rastie. Oproti minulému roku bola účasť podľa odhadov prekročená o 3000 návštevníkov. Okrem večerných koncertov sa v rámci turné v každom meste konala aj evanjelizácia na námestí, počas ktorej dobrovoľníci rozdali medzi ľudí dvesto litrov čaju a rozprávali sa s približne osemesto päťdesiat ľuďmi.

Koncerty v jednotlivých mestách boli vystavané z hudobnej, divadelnej a tanečnej produkcie a plynule prechádzali do spoločných modlitieb. Evanjelizačnú výzvu v každom meste priniesol kňaz a riaditeľ Komisie pre mládež v Spišskej diecéze Marek Uličný. S motivyčným slovom sa mladým prihováral otec Jozef Mihok CSsR. a vedúci Spoločenstva SP a riaditeľ projktu Godzone Július Slovák. V programe vystúpili kapely ESPÉ, Heartbeat, Godknows a Lámačské chvály. V každom meste sa mladým prihovoril aj miestny kňaz pre mládež alebo miestny otec biskup. „Myslím si, že tam, kde sa zídu mladí ľudia, aby sa rozprávali o Bohu, o Ježišovi, o Jeho prítomnsoti a o Jeho účinnej moci v nás, to je dobré miesto a dobré podujatie. Je dôležité poznať Ježiša a Jeho evanjelium a podľa neho aj žiť,“ povedal o turné projektu Godzone bratislavský pomocný biskup otec Jozef Haľko.

Práve ohlasovanie evanjelia a výzva k živému vzťahu s Bohom boli hlavné ciele Godzone tour s názvom Zmena atmosféry. „Myslím si, že táto téma je práve o tom, čo sa bude diať teraz. Som nadšený z tých tisícov ľudí, ktorých sme videli a uvedomujem si, že sme počuli stovky príbehov a svedectiev, ale mám pocit, že sú ešte ďalšie stovky, ktoré sme nepočuli a že Pán Boh konal veľa vecí, z čoho máme veľkú radosť,“ povedal o práve ukončenom turné riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák.

Projekt Godzone vznikol v roku 2010 ako projekt Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže v odpovedi ny výzvi pápežov k novej evanjelizácii. Príprave a realizácii evanjelizačných turné sa venuje už po siedmy krát a v tejto činnosti spája službu mnohých spoločenstiev po celom Slovensku. Uplynulého ročníka sa v tíme zúčastnili členovia viac ako štrnástich laických charizmatických spoločenstiev, piati kňazi a jedna rehoľná sestra.

Informovala, Ivana Šalgová