Emily D. Beňová -Dotyk túžby

Nie vždy môžeme byť s knihou spokojní na sto percent, ale myslím, že Emily sa podarilo prekvapiť ma. Som rada, že som to s príbehom Dotyk túžby nevzdala a dočítala do konca.

Anotácia

Dotyk túžby – príbeh nabitý vzrušujúcimi emóciami, napätím, vášňou, láskou a humorom. Dva pohľady dvoch odlišných a pritom tak podobných postáv. Odhaľte spolu s hlavnými postavami pravú tvár lásky a dotknite sa spolu s nimi túžby.

Molly Blakeová je mladá a ambiciózna dáma. Pochádza z bohatej rodiny, a je navyknutá na pozornosť, prepych a slobodu. Lenže jej budúcnosť je zrazu nejasná. Nečakane jej zomiera otec a v závete jej odkáže krásny majetok.

Má však jednu podmienku: peniaze zdedí, až keď sa vydá za muža vo svojom spoločenskom postavení.

Molly je pobúrená a rozhodnutá vzoprieť sa pravidlám, no ako sa rozhodne naozaj? Vydá sa, alebo si vyberie život bez peňazí, ktoré tak miluje? Či budú nakoniec peniaze silnejšie ako láska?

O autorke

Emily D. Beňová je už taká tá slovenská stálica, od ktorej by sme mali prečítať aspoň jednu knihu. So svojou rodinkou žije na východe. Nepohrdne sladkým, miluje prírodu a samozrejme knihy.

Vo voľnom čase sa najradšej venuje svojej rodinke a keď jej zostane nejaká tá chvíľa, píše romantické príbehy z reálneho prostredia alebo fantasy.

Z knihy by som pokojne polovicu vyškrtla

O autorkiných knihách som počula len pozitívne slová. Je pravdou, že som jej knihy videla na pultoch kníhkupectiev, ale nikdy som k ním nejako nezamierila. Ale raz to muselo prísť a dostala sa mi do rúk novinka z roku 2017 – Dotyk túžby. Romantika, vášnivý vzťah, to je take moje, tak som si povedala prečo nie.

Knihu by som pokojne rozdelila do dvoch častí, pretože začiatok sa mi veľmi zle čítal. Asi budem teraz vybočovať z davu spokojných čitateliek, ale mne nejako nesadol svet hlavnej hrdinky.

Peniaze, noblesné pozlátko, faloš, intrigy a istá plytkosť v knižných postavách vo mne vyvolávali pocit, že túto knihu proste len dočítam, veď sa mi nemusia páčiť všetky. A do čítania som sa spočiatku nútila.

Molly, krásna, dokonalá, obletovaná žena je ako vystrihnutá z nejakého katalógu pre dokonalé postavy a o Oliverovi ani nehovorím.

A zhodou okolností sa títo dvaja dajú dokopy len preto, aby Molly zdedila neuveriteľne veľký majetok a vzoprela sa matke. Zápletka sa začína a končí sa aj časť, ktorú by som najradšej z knihy vytrhla.

Zrazu sa dej preklenul do niečoho milého, romantického a hoci bol predvídateľný, absolútne mi to nevadilo. Príbeh sa stal pre mňa čitateľným. Hlavní hrdinovia končne odhalili svoje pravé tváre a aj chyby.

Úprimne ani neviem kde presne ten zlom nastal, ale som rada, že tomu tak bolo. Autorka okrem detailných erotických scén využívala aj vernosť ženských sŕdc a kto si nezamiloval super dvojku Molly a Olivera, tak už neviem.

Emily využila v knihe rozprávača z pohľadu Molly aj Olivera. Pohľady sa celkom často menili. Nebol v tom chaos a dej to trochu oživilo. No a čo by to bolo za romantický príbeh, keby naše hrdličky nemuseli o svoje šťastie bojovať.

Raz za čas sa stáva, že mám z knihy zmiešané pocity a ten jav nastal presne aj tu. Toto je kniha, ktorá ma aj nudila, ale ktorú som ti tiež zamilovala. Nehodí sa mi síce k nej názov Dotyk túžby, určite by sa našlo niečo výstižnejšie, ale to už ja neovplyvním.

Som rada smeru, ktorým sa príbeh uberal a koncu, ktorý bol aspoň pre mňa otvorený. Myslím, že ak čitateľ použije vlastnú fantáziu, je spokojnosť aj na strane autora a aj knihomoľa.

Komu knihu odporúčam

V konečnom dôsledku sa mi kniha veľmi páčila, aj keď to nie je úplne na sto percent, ale získala si ma svojou romantickou povahou a úprimnosťou. Ľahko predvídateľný dej sa dá odpustiť. Útla kniha plná bojov o majetok, ale aj o lásku je príjemnou oddychovkou na letné dni.

Myslím, že je vhodná pre nenapraviteľné romantičky, ktorým nevadí ani erotika či veľmi výšnivý vzťah. Dotyk túžby ma navnadil k tomu, že chcem od Emily prečítať viac kníh, aby som sa utvrdila v tom, že je to šikovná autorka, ktorá presne vie, čo píše.