DREAM HOLIDAY: ITALY

dovolenka-italy

Taliansko..nádherná krajina, ktorú má na zozname každá z nás, všakže? U niektorých je už zaškrtnutá a u niektorých ešte len čaká. Ja som už mala česť navštíviť jedno krásne malé mestečko s čistou piesočnatej plážou, ochutnať rôzne dobroty, spoznať povahu Talianov, dať si niekoľkokrát za deň skvelé espresso atď. Taliansko je bohatá krajina, v ktorej sa dá robiť, vyskúšať a ochutnať neskutočne veľa.

Nájdeme tu krásne pláže, teplé slniečko a z dovolenky tak budete odchádzať vždy krásne pobozkané slnkom. Nič sa nevyrovná tomu, ako keď sa brodíte morom a užívate si jednu vlnu za druhou. Je tu aj hneď niekoľko veľkých miest ako je Rím a Miláno, Neapol či mesto Bari.

Na Rím vám určite nebude stačiť jeden deň, pretože nestihnete skoro nič uvidieť! História, architektúra, týmto všetkým si vás učaruje. Miláno – mesto módy, môžete využiť na skvelé nákupy, napríklad so svojou kamarátkou. A popritom navštíviť aj neďaleké mesto Bergamo. A čo tak romantická dovolenka v Taliansku? 

Nikdy však nezabudnite ochutnať taliansku kuchyňu, ktorá je u nás veľmi obľúbená a pravdepodobnosť, že nemáte radi pizzu alebo kávu, je až nepravdepodobné!

Keď som prvýkrát ochutnala v Taliansku pizzu, som sa zamilovala. Je to úplne niečo iné, ako u nás „pravá talianska pizza“. Je svieža, chutná..škoda, že sa nedajú prenášať vône cez obrazovku..

Zmrzlina je tiež úplne iná a myslím si, že tu si tiež zamilujete. Je krémová, rýchlo sa topí, môžete si vybrať zo stoviek príchutí a kombinácií, avšak, cena je trošku vyššia. Ale aj tak za to stojí!

Káva je tu tiež veľmi dobrá a tu sa pije na litre! Navyše toľko drúh káv som teda, ešte nikdy nevidela.

Nezabudnite si užiť pláže, more, šum, nočný bohatý život. Jedny z najčistejších talianskych pláži možno nájsť v obľúbenej dovolenkovej destinácii Lido di Jesolo. A možno sa zamilujete aj do nejakého Taliana, ale dajte pozor, veď viete, čo sa hovorí o ich povahe.

Radšej si nájdite niekoho z našincov, práve u nás a ešte aj cez internet. Aká „stará metóda „ zoznámka cez internet, ale aká jedinečná a skvelá príležiťosť ako nájsť šťastie na zoznamke. Ale aj tam dajte pozor, aby ste nanašli niekoho s povahou Taliana / ak práve presne to, nehľadáte /.

Nezabudnuteľnú dovolenku ponúka aj slovinské mesto Portorož. Ide o krásne pobrežné mesto v srdci slovinského Jadranu. Je to obľúbená turistická destinácia známa svojimi nádhernými plážami, jedinečnou architektúrou a rušným nočným životom. Tak prečo toto mesto nenavštíviť pri ďalšej letnej dovolenke?

Krásne prázdniny.