Dajte stopku chémii: Domáce pleťové masky vám odľahčia peňaženku pleť aj životné prostredie

Čoraz viac ľudí inklinuje práve k bio a eko produktom, ktoré šetria nielen prírodu, ale sú priateľskejšie aj k pleti, no zvyčajne bývajú drahšie. Ak nechcete zaťažovať váš rozpočet, poslúžte si čerstvými potravinami z vašej chladničky či záhradky a v pohodlí domova si vytvorte pleťovú masku presne na váš typ pleti. Navyše jeseň je po náročnom letnom období ideálna na regeneráciu pleti.

Zmiešaná a nečistá pleť

Táto vyživujúca pleťová maska odstráni prebytočný maz a suchšie miesta hydratuje. 2 PL tvarohu zmiešajte so šťavou z polovice citróna. Naneste na pleť a nechajte 10 minút pôsobiť. Zmyte vlažnou vodou.

Suchá pleť so známkami starnutia.

Pleťová maska hydratuje a vyživuje, v neposlednom rade vypína vrásky. 2 PL lyžice jogurtu zmiešame s 1 PL teplého medu, pri veľmi suchej pleti sa odporúča pridať 4 – 5 kvapiek mandľového oleja. Naneste v hrubej vrstve na tvár, krk a dekolt, po 20 minútach zmyte vlažnou vodou. Hrubá vrstva vytvorí teplo, ktoré otvorí póry, výživy tak ľahšie prejdu do pokožky.

Unavená pleť bez energie

Osviežuje, energizuje, pleť vyzerá rozžiarená, nadobudne mladší vzhľad. Popučte 1 vyčistenú, dozretú papáju, pridajte 1 žĺtok, dokonale premiešajte. Naneste na pleť a nechajte 15 minút pôsobiť, opláchnite vlažnou vodou.

Mdlá pleť s rozšírenými pórmi a nečistotami

Pleťová maska obsahuje pílingové čiastočky, ktoré leť vyčistia a osviežia. 1  kopcovitá PL najemno nastrúhaných mandlí zmiešame s 1 PL smotany. Kašu aplikujte krúživým pohybom, nechajte pôsobiť 5 – 7 minút podľa potreby. Zmyte vlažnou vodou. Masku aplikujte jedenkrát do týždňa.

Problémová pleť s akné

Táto pleťová maska vás zbaví nepríjemných vyrážok vďaka protizápalovému účinku. V mixéri zmiešajte 2 paradajky s 1 ČL medu. Nechajte na pleti pôsobiť 10 minút a zmyte. Používajte pravidelne raz do týždňa.

Upozornenie: Ak máte citlivú pleť, pleťové masky s obsahom exotického ovocia, zeleniny či citrusov najskôr naneste na malý kúsok kože a uistite sa, že nevznikla alergická reakcia. Taktiež by ste na pleť nemali aplikovať čokoľvek, čo vám spôsobuje ťažkosti po konzumácii.

Zdroj: casprezeny.sk | Foto: Pixabay, Flickr, Youtubr