5 dôvodov, prečo by mal mať knihomoľ čítačku kníh

Každý knihomoľ by mal mať svoju čítačku. Prinášam vám 5 dôvodov, prečo to tak je. Poznáte aj iné? Alebo naopak, nesúhlasíte so mnou? Viac v článku!

Týmto bodom som musela jednoznačne začať. Čítačka kníh sa mi osvedčila v zle osvetlenej čakárni u zubára alebo po ceste domov. Všade kam môžem, chodím pešo. Vždy, keď som sa snažila listovať knihu, zafúkal vietor a ja som musela zúrivo bojovať o záchranu rozčítanej strany.

S čítačkou kníh je to jednoduché a bez námahy. Dokonca podľa počasia si môžem nastaviť intenzitu jasu a čítanie je tak pohodlnejšie. Istotne to musíte vyskúšať aj vy. Nerollujem sociálne siete, čítam!

Do mojej čítačky sa zmestí približne 1600 elektronických kníh vo formáte MOBI. A to nemám využitý slot pre SD kartu. Nechcela by som tú kapacitu úložiska prerátať potom. Vedeli by ste si predstaviť cestovať na dovolenke s toľkými knihami?

Už teraz keď cestujem kvôli blogovaniu a vezmem si so sebou do vlaku dve knihy, je batoh pre mňa ťažký. A to nevravím, keď niekto chce cestovať lietadlom, kde sa za vyššiu váhu batožiny pripláca.

Priatelia, s čítačkou kníh je to skutočne jednoduché, pretože či tam máte jednu alebo tisíc kníh, váži stále rovnako. Vyššia je jedine jej hodnota, ktorá je v tom prípade pre mňa nevyčísliteľná. Výhodné čítačky sa dajú kúpiť aj v Datart predajni.

3. Čím viac kníh, tým viac jedla a iných dobrôt!

Poznáme to. Ideme do kníhkupectva, kúpime si knihu, pri pokladni vyhádžeme posledné drobné a ideme sa najesť k babičke. Peňaženka je síce o dosť ľahšia, ale my máme hrejivý pocit pri srdci z novej knihy.

Kto by tento pocit nemiloval! Kúpou elektronických kníh ušetríte a dokážete si dopriať aj knihu a dokonca aj obed! Neveríte? Pozrite si menší prehľad.

Názov knihy

Tlačená kniha v eshope

Elektronická kniha v eshope

Ušetrené

Kráľovná v tieňoch

9,56€

7,99€

1,57€

Polnočná dáma

11,53€

8,99€

2,54€

Do vody

10,16€

7,99€

2,17€

Dedička

8,46€

5,00€

3,46€

Karibské tajomstvo

10,40€

5,49€

4,91€

Vlk a dýka

10,16€

7,99€

2,17€

Mengeleho dievča

10,99€

8,90€

2,09€

 

18,88€

*ceny sú k dátumu 25.6.2017 iba z vybraného internetového obchodu.

Ak by sme si chceli kúpiť knihy vo vybraného zoznamu, medzi tlačenou a elektronickou verziou je cenový rozdiel 18,88€. Čo poviete? Buď by to bol super obed pre vás a kamarátku, alebo predpremiérové 3D kino aj s nejakou pochutinou!

Už som vyskúšala baterku, nočnú lampičku alebo také tie podsvietenia pod stránky kníh. Všetky metódy boli málo efektívne, väčšia námaha pri ich aplikácií, nepohodlné čítanie.

Pokiaľ máte izbu ešte s niekým iným, nie je nič lepšie, než otázka: „Kedy už zhasneš, ja chcem spať!“ Sú vám tieto slová známe?

Čítačka kníh sa mi osvedčila aj pri nočnom čítaní, kedy som sa nemusela s príbehom rozlúčiť Dopadlo to síce tak, že behom 3 dní som spala možno 15 hodín, ale toľko kníh, čo som prečítala! Toľko svetov, ktoré som videla, toľko lások, čo som prežila. Jednoznačne v tomto má čítačka veľké plus.

Takmer každý povianočný výpredaj využijem na to, aby som obehla všetky obchody s poličkami na knihy. Pri hodnotení používam kritériá ako kvalita dreva, farba, veľkosť, počet políc, doprava a cena. Pokiaľ sa polička plní knihami čím ďalej tým viac a ja už nemám miesto na novú, musím uvažovať racionálne.

Ktorá kniha je pre mňa menej dôležitejšia, tá pôjde preč. Uvoľní tak miesto pre novú a poslúži vyššiemu dobru. Prosím? Čože? Pre knihomoľa je toto najhoršie a najzložitejšie rozhodnutie, aké musí učiniť.

Keď si kupujem knihy, tie, ktoré sú pre mňa dôležité, si kupujem v tlačenej forme. Tie, ktoré ma zaujímajú a chcem si ich prečítať, si kúpim v tej elektronickej.

Predídem tak preplnenej poličke, pretože v PC a čítačke je veľa miesta. A keby nááááhodou, to miesto bolo tiež plné, ako polička na knihy, vždy je nejaké riešenie.

Som hrdý zástanca tlačených kníh. Nikdy sa nestane, že by boli nemoderné. Milujem ich vôňu. Milujem, keď môžem listovať príbehom. Milujem sa pozerať na strany, ktoré som prečítala.

Milujem, keď sa neviem rozhodnúť, akú záložku použijem. Myslím si však, že čítačka kníh je výborným doplnkom, ktorý by mal mať každý knihomoľ. Čítačka má svoje výhody a nevýhody, je len na vás, z akého uhla sa na to dívate.

TIP: Pre tých, ktorí majú záujem začať s investovaním ponúka platforma Portu.sk riešenia na mieru, na základe rizikového profilu, už od 0,60 % ročne, pričom možno začať investovať s nízkym kapitálom 20 €.