Celá rodina v jednej spálni

March 20, 2019 by Tomas Blaskovic

Často Vás zaujíma, ako to vlastne všetko máme, ako sa pomestíme a ako spíme v našej spálni. Pokúsim sa odpovedať na všetky vaše otázky. Spálňa pre nás nie je miesto, kde iba spíme, ale tu sa všetci spoločne budíme, jašíme, hráme, čítame, polihujeme, v prípade potreby aj separujeme jeden od druhého. 😄

dsc_9213-5814598

Sme v 2i byte, takže iná možnosť ako mať spoločnú spálňu nebola, Alex zatiaľ ani netúži po vlastnej izbe a myslím že ak by ju aj mal, tak by spal s nami, alebo by som ho uspávala v jeho izbe, ale takto to mám aspoň dve muchy jednou ranou. Ale nechcem sa venovať v tomto článku spánku, ale bývaniu, teda našej spálni.

Nečakajte žiadny minimalizmus, takmer každý kút je využitý, treba niekde uložiť aj posteľné prádlo, zimné veci a skrine v spálni máme dve veľké, jedna je výlučne na oblečko na vešiakoch, horná časť tatova, dolná moja. V druhej skrini, má veci Adamko, sú tam deky, posteľné prádlo, tepláky, nohavice a mimosezónne oblečenie. Alex ma svoju skriňu a komodu. V komode má spodné prádlo a veci do škôlky, má to podelené, aby si vedel sám chystať všetko, ale učím ho už aj zakladať po opraní veci na svoje miesto.

dsc_9206-3467999

Stále sú tu miesta, ktoré nie sú trvalé, ako aj miesta ktoré nie sú dokončené. Na komodu by som chcela pekný kvet, napr. papraď, alebo nejaké dekorácie, to ešte musím vymyslieť.

dsc_9211-8208965

Polica na truhlici, je závesná, ale asi tak skoro vysieť nebude 😀 tak som ju zatiaľ dala Alexovi pri posteľ, takto mám odloženú aj poličku ktorá by chcela byť na stene a nie za dverami. 😀

dsc_9208-8739188 dsc_9195-7100513

Čo sa týka Adamka, ten má posteľ, len preto aby bolo jasné pri pohľade na spálňu, že máme doma miminko 😛 lebo inak v nej vôbec nespí, ale spával, len ja akosi pri častom nočnom dojčení nevládzem ho prekladať, momentálne má tak krehký spánok, že je nepreložiteľný aj keby som chcela. Tato ma nahovára ju dať preč, ale ja tú postieľku zbožnujem, vymenila som ju na bazári za lego, natrela a veľmi sa mi páči, asi ešte dlho si ju tam ponechám. Po ruke je hneď aj prebalovací pult, ktorý však nepoužívame tak často, ale používali sme kým bol mini stále. Neskôr je z neho možné spraviť komodu, ale ešte občas spĺňa svoju úlohu a nikomu tam nezavadzia, keďže toto miesto je také menej využiteľné.

dsc_9193-5445723 dsc_9207-4406119

Takmer celý nábytok máme Ikea, lebo sme potrebovali niečo načo nemusíme čakať, ľahko zložíme a ešte máme predajňu blízko a môžeme dokupovať podľa potreby. Na Alexovu posteľ dostávam milióny otázok tú máme z Benlemi a sme spokojní, kvôli miestu sme dali menší rozmer 160x80cm, ale Tomi by ocenil keby ju občas mohol využiť no nezmestí sa 😀 Ale nie raz tam spal už aj on. 😀

Inak máme rozkladací gauč, tak ak u nás prepuknú choroby spíme oddelene, ale to ozaj výnimočne.

Domčeková polica vás tiež často zaujíma, tú som robila, je vyskladaná z domčekov z PEPCO, premaľovaná a zmontovaná do jedného dielu. Závesná polica, ktorá síce nevisí, tú som si dala vyrobiť u stolára. Polička nad hlavou je taktiež PEPCO. Donedávna Alexova skriňa bola pri kresle pri okne, ale čas od času tento drobný nábytok prehadzujem nech je zmena, tu je k nej lepší prístup. Na skrini je zavesený prútený košík o ktorý ste si mali možnosť zasúťažiť na instagrame v spolupráci s https://favi.sk/ ktorý poskytol túto krásnu výhru. Alex ho zbožňuje, chcel ho brať na dovolenku a stále ho chce nosiť von, ale zatiaľ sa snažím ho udržať na vnútorné použitie aj keď je možné ho využiť aj v exteriéri. Všetkým ďakujem za vysokú účasť v súťaži, výherca môže byť len jeden a je ním lennyh71_insta ktorej srdečne blahoželám a poprosím ju aby ma kontaktovala správou na instagrame.

dsc_9204-1672548

Spálňu máme inak ako jedinú časť bytu smerom do ulice, veľa ľudí to robí skôr opačne, ale nám toto rozmiestnenie vyhovuje. Počas dňa máme kľud pri pohľade na dvor, stromy, večer už na ulici nie je tak rušno a v noci už vôbec nie takže pre nás ideálne rozmiestnenie.

Aby som vás uviedla z omylu, nie vždy tu je takýto poriadok, a teda nie vždy mám aj ustlané, keďže Adam spí na našej posteli 2x denne, tak to nemá moc význam, aj keď to mám veľmi rada. Ustielam skôr ak čakáme návštevu, alebo mám chuť to mať pekné. 🙂 Inak klasika u nás je zahadzané kreslo vecami, na posteli prehodené oblečko a na komode oprané prádlo ktoré čaká na uloženie. 😀 ale ak mám takýto poriadok potom sa ho snažím dlhšíu dobu udržiavať, ale keď je neporiadok tak sa len kopí 😮

dsc_9308-6913575

Spálňu ladím najmä do svetlých tónov, biela je u mňa základ, podľa nálady, ročného obdobia môžem pridávať farby alebo meniť doplnky, zatiaľ vždy prevažovala biela, pôsobí namňa čisto, vzdušne a dáva izbe svetlosť. V spálni inak nemáme žiadne stropné svetlo, tak určite ste si všimli že máme viac rôznych lampičiek. Isto je tu kopec chybičiek a nedostatkov, ale vždy sa teším ako tu zalahnem pri mojich chlapcov. Tu načerpávam energiu na ďalší deň, tu resetujem hlavu a tu väčšinou vstávam s úsmevom na tvári. Niekedy by som prijala viac miesta, ale raz mi bude isto táto naša spoločná izbička chýbať, lebo toto sa už nikdy nezopakuje tak to bude celkom zmena mať zrazu “svoju” izbu a spať nerušene len s tatom, paradoxne momentálne si to neviem ani predstaviť, ale bude to isto riadna zmena . Dajte vedieť ako sa vám to u nás pozdáva, budem sa tešiť.

March 20, 2019 /Tomas Blaskovic