Aplikácie na nezaplatenie

Pondelok, 20. November 2017, 20:30, Zverejnil

Dnešná pokroková doba nám prináša rôzne vymoženosti. Mobilné telefóny sú potrebné nie len v súkromnom živote, ale aj v pracovnej oblasti. Vďaka nim môžeme používať mnoho užitočných vychytáviek, ktoré nám zjednodušia život, ušetria čas, pomôžu k organizácii tímu. Nižšie nájdete zoznam aplikácii, ktoré sa oplatí vyskúšať.


Problém s time manažmentom?

Rescue Time je softvér, ktorý sleduje vaše online aktivity a vďaka nemu zistíte presný čas, ktorý venujete pracovným záležitostiam, sociálnym sieťam alebo surfovaniu po internete. Rescue Time vám zdarma pošle týždenný report e-mailom a tiež si môžete pozrieť, ako ste sa v aktivitách zlepšovali za posledné tri mesiace, vďaka reportu z histórie.

Toggl sú stopky, ktoré spúšťate pri výkone pracovnej aktivity. Vďaka jednoduchému rozdeleniu možností si viete zadať, či sa venujete klientovi, tímu, projektu, atď. Toggl je sprievodca timemanagementu a v reportoch znázorní, ako vzrastá vaša aktivita. Na Toggl nepotrebujete návod na použitie. Je jednoduchý a v priebehu pár minút sa v ňom dokážete bez problémov orientovať.

Tomato-timer uznáva filozofiu 25 minút. Človek sa dokáže plne sústrediť na jednu vec 25 minút, následne pozornosť klesá. Tomato-timer sú stopky, ktoré tento čas merajú a upozornia vás, že je čas spraviť si malú prestávku. Krátka prestávka trvá 5 minút. Po štyroch takýchto intervaloch sa odporúča spraviť si dlhšiu, 15-minútovú prestávku.


Zjednodušte si plánovanie úloh a prácu s tímom.

Any.Do je správca úloh, ktorý vytvorí potrebný prehľad. Združuje na jednom mieste všetky udalosti, poznámky či úlohy. Je šikovne navrhnutý pre plánovanie dňa, týždňa, mesiaca. Bez problémov sa synchronizuje s Google Calendar, Exchange, iCloud, atď. Umožňuje tiež hlasové zachytávanie úloh. S Any.do už pracuje viac ako 15 miliónov užívateľov, čo svedčí o jeho kvalite.

Trello je skvelá aplikácia uľahčujúca prácu v tíme, organizovanie úloh či poznámok. Nástenku si vizuálne prispôsobíte tak, aby sa vám s ňou pracovalo čo najpríjemnejšie. Práca s farbami, obrázkami a textom je jednoduchá. Môžete si pridať ľudí, ktorí s vami spolupracujú, zadať si termín ukončenia, štítky,… Trello ponúka mnoho možností využitia.

Dropbox uchováva vaše dokumenty, videá a iné obsahy. Môžete ich sprístupniť svojmu tímu, čo vám urýchli online komunikáciu. Umožňuje spoločnú prácu na slidoch prezentácie, vďaka čomu sa môžu všetci účastníci podieľať a sledovať zmeny.

Costlocker sa používa na finančné riadenie projektov. Sprehľadní vám odhadované a reálne náklady a zisky. Costlocker dokáže vytvoriť analýzu ziskovosti projektov.

Vytvorte si svoju prehľadnú myšlienkovú mapu.

Coggle sa používa na vytváranie myšlienkových máp, bez ohľadu na veľkosť a komplikovanosť. Práca s Coggle je skutočne rýchla a pomáha zorganizovať myšlienky. Uchová na vašom účte ľubovoľný počet myšlienkových máp, o ktoré sa môžete podeliť s vašimi kolegami či priateľmi. Podobný nástroj na vytváranie myšlienkových máp je MindNode. Na stránke iMindMap si okrem myšlienkovej mapy môžete prejsť krátkym onlinekurzom, ktorý vám vysvetlí význam myšlienkových máp, poukáže na najefektívnejší spôsob ich vytvárania a práce s nimi. Kurz trvá len pár minút a je prínosný najmä pre nováčika, ktorý ešte s myšlienkovými mapami nepracoval.

Potrebujete delegovať úlohy, prípadne získať konkrétnu službu?

Fiverr je web, na ktorom môžete nájsť tých správnych ľudí. Filter vyčlení kategóriu vašej požiadavky, určíte si sumu, ktorú ste ochotní zaplatiť a tiež čas, kedy danú úlohu potrebujete mať splnenú. Či už je to logo, grafika, článok, web, hudba, animácia, preklad, či iné produkty, Fiverr vám pomôže splniť všetko, čo potrebujete.

Profinaut je aplikácia s podobným cieľom ako Fiverr. Rozdiel je v tom, že Profinaut umožňuje priamy telefonický kontakt s poskytovateľom služby. Za projektom stojí česká spoločnosť, preto tu nájdete mnoho kontaktov od našich susedov. Aj jazykovo menej zdatní vďaka Profinaut nájdu špecialistu, ktorému môžu podrobne vysvetliť svoje požiadavky.

Efektívne štúdium nemčiny alebo angličtiny?

LangBee Slovensko prišlo s efektívnym spôsobom, ako sa naučiť angličtinu či nemčinu. Kurz možno absolvovať z pohodlia domova a na úrovni, ktorá najviac vyhovuje záujemcom. Jednotlivé lekcie sú zložené zo slovnej zásoby a gramatiky, ktorú možno precvičovať rôznymi cvičeniami.

Veríme, že ste si prišli na svoje a článok vás zaujal. Želáme veľa šťastia v ich dennom používaní.

Blog pripravila naša spolupracovníčka Zuzana Valigová.

Volám sa Zuzana Valigová. Absolvovala som štúdium psychológie na UKF v Nitre. Mám za sebou ICF Medzinárodne certifikovaný výcvik koučovania – Biznis koučing: zmysel a techniky koučovania. Zúčastnila som sa viacerých krátkodobých vzdelávacích kurzov z oblasti osobnostného rozvoja, koučovania, skupinovej dynamiky a psychológie. Baví ma vzdelávanie, posúvanie vlastných hraníc a skúšanie nových vecí. Vo voľnom čase sú mojou vášňou motocyklistika a crossfit.

Dostaňte strach definitívne pod kontrolu!

Zistite, ako zvíťaziť nad strachom.Objavte v sebe vnútorného superhrdinu.

Prekonajte strach a dosiahnite vysokú úroveň sebadôvery.