Aliancia za rodinu ďakuje za podporu

Milí priatelia Aliancie za rodinu,

za posledné dva týždne sa udiali dve veľmi významné udalosti v kontexte našej snahy o referendum o ochrane rodiny. 27.8.2014 sme odovzdali petičné hárky prezidentovi republiky s vyše 408 tisíc podpismi občanov. Na tejto linke nájdete fotogalériu z tejto udalosti, tu si môžete pozrieť aj video z odovzdávania, ktoré sa nieslo vo veľmi srdečnej a priateľskej atmosfére.

V stredu 3.9.2014 sa prezident Kiska obrátil na Ústavný súd SR, aby posúdil či otázky v petícii za vyhlásenie referenda o ochrane rodiny sú alebo nie sú v súlade s Ústavou SR. K rozhodnutiu pána prezidenta vydala Aliancia toto vyhlásenie, kde vyjadrila sklamanie z jeho kroku. Prvýkrát v histórii Slovenska občania sami dokázali prísť k pánovi prezidentovi so 408 tisíc podpismi ľudí a mali veľkú dôveru, že pán prezident tento hlas ľudí vypočuje. Bohužiaľ je to tiež v histórii Slovenska prvý prezident, ktorý uprednostnil politické a právnické riešenie a dal petíciu na Ústavný súd.

Prezidentovo rozhodnutie prakticky znamená, že referendum nebude môcť byť spojené s voľbami. Aj keď je to veľká škoda a nevyužitá príležitosť na spojenie dvoch dôležitých hlasovaní, nevzdávame sa. Aj obdobie, v ktorom ústavný súd bude rozhodovať, chceme využiť na to, čo je najdôležitejšie – obhajobu manželstva a rodiny a ochranu detí, aby mali čo  najlepšie prostredie pre svoju výchovu a rozvoj. Referendum je výnimočným nástrojom na ochranu rodiny, ale iste nie jediným. Preto budeme hľadať cesty na to, ako našu tému dostávať do centra pozornosti celej spoločnosti.

Chceme Vám poďakovať 408 322 krát. 

Zber podpisov bola úžasná skúsenosť mobilizácie ľudí za ochranu rodiny a všetci v Aliancii sme presvedčení o tom, že určite nie zbytočná. Odkážte, prosím, túto vďaku aj ďalej.

A napokon Vás chceme poprosiť o podporu. Teraz najmä formou blogov a diskusií na internete, na sociálnych sieťach, či v médiách najrôznejšieho druhu (napr. lokálne médiá). V posledných dňoch sa totiž v mnohých veľkých a vplyvných médiách rozmnožili útoky na referendum a Alianciu. Z našej strany ale nedokážeme reagovať na všetky útoky, zavádzania, nezmysly či priamo klamstvá. Viaceré argumenty napríklad sústreďuje na svojich blogoch hovorca Aliancie Anton Chromík, a tak vám ich dávame do pozornosti. Veľmi by ale poslúžilo veci, keby sa na obranu rodiny, referenda či Aliancie vyslovili čím viacerí na najrôznejších úrovniach a najrôznejšími spôsobmi. Potešíme sa, keď nám vyjadríte podporu aj umiestnením bannerov na svojich stránkach, ak ste tak doteraz neurobili.

Ďakujeme Vám za všetku Vašu podporu a spoluprácu.

Pre aktuálne informácie o našej činnosti sledujte náš facebook a našu webstránku.

Tím Aliancie za rodinu