Ako oslavujú Deň rodiny v Trnave…

Deň Rodiny je jedným z obľúbených podujatí na celom Slovensku. Nový ročník 2017 prichádza s novinkou – pomocou pre nových záujemcov, ktorí by takéto podujatie radi zorganizovali aj vo svojom meste, či obci. Prečo sa však oplatí ísť do niečo takého? V našom seriáli budeme postupne približovať inšpiratívne svedectvá organizátorov z celého Slovenska. Dnes sa nám so svojou skúsenosťou podelí Mgr. MICHAL LIPOVSKÝ, organizátor Dňa rodiny v Trnave.

1. Ako dlho sa už organizuje “Deň rodiny” vo vašom meste?

7 rokov.

2. Ako sa už pripravujete na najbližší ročník a na čo všetko sa môžeme už teraz tešiť?

Momentálne máme oddych. icon_smile-6792670 Venujeme sa iným aktivitám, ale určite plánujeme rovnako skvelý program, či na pódiu ako i v rámci sprievodných aktivít.

3. Keď si teraz zaspomínate na prvé ročníky Dňa rodiny vo vašom meste, ako hodnotíte celkový vývoj, prípravu a organizáciu v priebehu rokov?

Organizácia sa stala tradíciou a každým rokom sa vychytávajú “muchy” a teda sa každý rok zlepšujeme.

4. Ako zvyčajne prebieha “Deň rodiny” vo vašom meste?

Začína sa svätou omšou. Tento rok bola v nedeľu doobedu za účasti biskupa. O 15:00 hod. začína kultúrny program spolu so sprievodnými akciami, ako napr. nafukovací hrad, vozenie detí na koníkovi, šerm, súťaže a trh prorodinne orientovaných organizácií.

5. Prečo si myslíte, že je dôležité takéto dni rodiny organizovať aj v ďalších mestách a obciach?

Rodina začína byť ohrozená v rôznych oblastiach, preto je dôležité si pripomínať aj prostredníctvom takýchto podujatí jej dôležitosť.

6. Čím by ste povzbudili mestá a dediny, ktoré uvažujú niečo také rozbehnúť, prečo do toho ísť?

Podujatie sa stane obľúbenou aktivitou každej obce a samotná organizácia spojí množstvo ľudí.

7. Akú spätnú väzbu vnímate z uplynulých ročníkov “Dňa rodiny”? Ako hodnotí toto podujatie vaše mesto, farnosť, rodinky, deti rodičia…?

Pre nás je spätnou väzbou najmä samotná účasť rodín, ktorí sa Dňa rodiny zúčastnia. Čím väčší počet je, tým viac vieme, že je dobré Deň rodiny organizovať. Mesto Trnava aktivitu Dňa rodiny podporuje, nakoľko ju v rámci prorodinne orientovaného mesta zaradila medzi projekty, ktoré bude podporovať. Deň rodiny organizujeme v priestoroch Spoločnosti Ježišovej a tým, že Deň rodiny organizujeme v ich priestoroch, majú na tom veľkú zásluhu.

8. Prečo je podľa vás dobré, aby sa jednotlivé mestá a obce zjednotili do spoločného organizovania “Dňa rodiny”?

Radi podporíme túto myšlienku za cenu spoločného a rovnakého myslenia v prospech organizovania Dňa rodiny, tak aby to malo význam a prospech pre všetkých.