Ak váš partner robí týchto 5 vecí, znamená to, že si vás vôbec nezaslúži! V takomto vzťahu by ste nemali ďalej pokračovať.

Mať po boku milovaného partnera je skutočne nádherná vec. Človek bol odjakživa stvorený k tomu aby si našiel toho svojho vyvoleného, po ktorom boku bude šťastný až do smrti.

Je veľmi jednoduché sa dať dokopy s človekom, ktorého máme radi. No ak to škrípe, je veľmi ťažké sa už rozísť, pokiaľ máme dotyčnú osobu stále radi. Niekedy vhupneme do vzťahu rovnými nohami, no z toho nefungujúceho sa nevieme vymotať za nič na svete.

Avšak nasilu ostávať v nefungujúcom vzťahu, ktorý nás nerobí šťastnými, v domnení, že raz sa to všetko zmení, nie je práve to najlepšie riešenie. Dnes vám prinášame 5 znakov, ktoré vám povedia, že váš partner si vás jednoducho nezaslúži a nemali by ste s ním ďalej vo vzťahu pokračovať.

#1 Klame a podvádza vás

„Stalo sa to len raz“, možno sa ho/ju budete snažiť ospravedlniť. Ale nie, nestalo. Málokedy klamstvo či podvod ostanú len pri jednom raze. Je to vraj niečo, čo má človek v sebe zakódované. Môže  vám sľubovať, že sa zmení. No to sa stane len v jednom z milión prípadov. Neverte klamárovi. Aj keď vám bude sľubovať, že bude hovoriť len pravdu, aj vtedy v podstate klame.

#2 Iba prijíma. Nedáva nič

Pre seba je stredobodom vesmíru a od vás očakáva, že budete planétou, ktorá sa točí len okolo neho. A aj vo vzťahoch platí zákon fyziky. Dávanie a prijímanie by mali byť v  rovnováhe. Neznamená to však , že jeden partner sa rozmení na drobné, zatiaľ čo druhý bude naťahovať chápadlá. Ak to je tak, je to na dve veci. Vlastne iba na jednu. Viete si ju ľahko domyslieť.

#3 Ponižuje vás

Len „ja, ja, ja a ja“ a vy sa na psychickej úrovni nachádzate niekde na úrovni druhého podzemného podlažia. Každý nápad, každá idea je podľa partnera hlúpa a vy tomu pomaly, ale postupne začínate veriť. Skutočne vám to stojí za to?

#4 Nemôžete s ním počítať

Aj keby ste ležali na smrteľnej posteli, pravdepodobne na vás nebude mať  čas. Vždy bude v jeho živote niečo dôležitejšie, než vy. Možno aj obyčajný treťotriedny futbal v televízii. Ak vás však nahradí svojou mamou, je čas mávať bielou zástavou. V takomto vzťahu skutočne nemáte čo robiť!

#5 Je to sebec

Aj vzťah dvoch ľudí vytvára tím. Preto aj víťazstvo by malo byť spoločným úspechom. Nemá tu existovať súťaživosť „kto z koho“. Veď vzťah vám má energiu dávať, nie brať.

Dúfame, že tieto veci nerobí váš partner/ka. A ak áno je na mieste prehodnotiť váš vzťah. Určite to šťastie na vás niekde čaká, stačí len otvoriť oči.

Zdroj: powerofpositivity.com