Adventný kalendár pre dospelých

Možno sa aj vo vás ešte nachádza kúsok dieťaťa a túžite každodenne otvárať dvierka adventného kalendára. No možno túžite po niečom hlbšom, ako len po vychutnaní lahodnej čokolády. Preto vám prinášame zopár tipov, ako si takýto zaujímavý, ale aj hodnotný kalendár pripraviť.

1. Malé škatuľky so sladkým odkazom

S krabičkami od zápaliek sme tvorili už vo škôlke. Skúste si zaspomínať na vaše kreatívne tvorenie a pripravte si rovno 24 takýchto krabičiek. Do každej z nich skryte jeden papierik s biblickým odkazom, ktorý vás povzbudí na celý deň. Ako bonus si do každého “šuflíčka” pribaľte aj malý cukrík, alebo čokoládový bonbón (to aby ste si zaspomínali na detsvo:-)). Krabičky vyzdobte podľa vlastnej fantázie a tešte sa ovociu týchto duchovných cukríkov. A aby vám táto “sladkosť” vydržala čo najdlhšie, môžete si ju so sebou zobrať aj do práce, aby ste si ju počas dňa pripomenuli.

2. Úmyslová nástenka

Ak nestíhate tvoriť, ale chcete prežiť advent hlbšie a máte doma korkovú nástenku, máme pre vás jeden tip. Vystrihnite si 24 malých papierikov (ktoré si môžete podľa ľubovôle vianočne skrášliť), a na tie napíšte 24 úmyslov, za ktoré sa chcete počas tohto adventu modliť. Tieto úmysly následne deň po dni z nástenky zložte a vezmite si ich so sebou tam, kde ich budete mať na očiach (napr. vedľa monitora počítača v práci). Tak môžete počas celého dňa myslieť na daný úmysel a obetovať zaň všetko – od ranného vstávania z postele, cez prácu až po všetky iné starosti. Možno vďaka tomuto adventnému kalendáru sa naučíte viac myslieť na rôzne úmysly a ľudí, za ktorých sa chcete modliť aj počas bežného dňa.

3. Obálky s prianiami

Niektoré veci sa kúpiť nedajú. Ak si chcete s manželom, alebo manželkou urobiť navzájom radosť vyskúšajte si malú adventnú aktivitku. Každý z vás si vezmite 24 papierikov, na ktoré napíše svoje tajné želania, alebo sny – a dohodnite sa, že pôjde o nehmotné veci (napr. nerušená večera s manželom/manželkou, masáž chrbta, spoločná prechádzka, alebo túra a pod. –  fantázii sa medze nekladú icon_smile-9850938 a následne tieto vaše túžby vložte do osobitných vianočných obálok. Nezabudnite však na každú z nich napísať svoje meno. V každé adventné ráno, napr. po spoločnej modlitbe vždy vyžrebujte jedno svoje prianie a ich splnením si skúste viac prejaviť vzájomnú lásku.

4. “Adventný veniec” pre Pannu Máriu

Adventný veniec už určite doma máte. No aj napriek tomu skúste vo svojej domácnosti pohľadať ďalších 24 malých, napr. čajových sviečok. Pekne si ich nadekorujte a umiestnite si ho na miesto, kde sa zvyknete modliť. Vždy večer (alebo kedykoľvek počas dňa) sa môžete počas adventu stíšiť pri modlitbe sv. ruženca a rozjímať nad tajomstvami, ktoré prežívala naša Nebeská Mamka. Možno aj vďaka tomuto času s Máriou viac spoznáte toho, ktorého nosila pod svojím srdcom a porodila v Betleheme. 

Slovko na záver

To bolo teda zopár tipov na výrobu adventného kalendára pre dospelých. Veríme, že aj prostredníctvom neho sa vám podarí viac sa priblížiť na príchod najväčšieho človeka v dejinách – Ježiša Krista. A ak máte ďalšie tipy na netradičné adventné kalendáre pre dospelých, sem s nimi! icon_smile-9850938 Budeme radi, ak sa o nich s nami podelíte v komentároch pod článkom.

Alžbeta Šutková