Adrián Macho – Gerda

adrian-macho-gerda

Kedy nastal ten zlom, že sme prestali byť deťmi? Zahodili sme obľúbené hračky a prestali sme žiť prítomnosťou? Mám pocit, že čím viac som dospelejšia, tým viac sa bojím budúcnosti, nevnímam to, čo je tu a teraz.

Rada sa vraciam k detským knihám. Snívam, verím, dúfam. Raz za čas treba uniknúť z reality a myslieť len na prítomný okamih. 

Knihy pre deti a Gerda

Nezmyselne sa vraciam do minulosti a nie som vďačná za to, že je vonku krásne počasie. Preto som sa v poslednej dobe vrátila k detským knihám. Nemám deti, zatiaľ ešte ani neplánujem, ale chýba mi ich pohľad na svet. Myslím si, že nás majú ešte veľa čo učiť. Mňa majú veľa čo učiť a rada túto výzvu príjmem.

Približne pred Vianocami som si kúpila Gerdu. Bola všade… na Bibliotéke, v obchodoch a na internete. Ak mi nevyplávala z vane, tak už neviem. Takmer každý o nej vravel. Vraj je to jedna z najlepších detských kníh, aké kedy čítali.

Ak ste počuli podobné názory, tak im pokojne môžete veriť. Gerda je nielen krásna po dejovej línii, ale aj z hľadiska grafického spracovania.

Gerda – neobyčajná detská kniha

Príbeh je o malej veľrybe, ktorá príde o rodinu. Začne si zvykať na samotu. Oceán je pre ňu veľký a jediné, čo má v srdci je pieseň jej maminky. To však ešte nevie, že prežije jedno veľké dobrodružstvo.

Gerda zisťuje, že zďaleka nie je tak úplne sama a oceán je plný nekonečných možností. Síce ide o detskú knihu, ale je v nej omnoho viac. Opäť som si overila, ako je rodina najdôležitejšia, ako všetko okolo nás môže posunúť vpred, že všetko okolo nás je jedno veľké dobrodružstvo. Treba len vykročiť vpred a že ak sa niečo neskončí šťastne, tak ešte nie je koniec.

Gerda sa mi veľmi páči. Nie je to len tak obyčajná detská kniha, ktorá po jednom prečítaní zapadne prachom. Myslím, že detská fantázia by s každou ilustráciou dokázala vytvoriť ďalší príbeh a nekonečne veľa nových putovaní a dobrodružstiev. Adrián Macho je pán a ja len dúfam, že nás ešte podobnými projektami poteší.

Keď budem mať dieťa, tak táto kniha bude prvá, z ktorej mu budem s veľkou radosťou čítať. K tejto knihe viac netreba. Musíte si ju len prelistovať, vnímať nádherné ilustrácie a prečítať si, čo naša hlavná hrdinka zažila.