5 najlepších "skrýš" pred Bohom

Máte toho veľa? Potrebujete dnes splniť ešte hromadu úloh? Tak teda najlepšie by pre vás bolo, aby vás nikto nerušil – ani blízki, ani kolegovia a snáď ani Boh!

Dúfam však, že viete, že len žartujem!  Pred Bohom ani blízkymi sa skrývať určite nechcem! Ale je pravda, že popri všetkých našich povinnostiach si niekedy tak môžeme pripadať, akoby sme sa hrali s Bohom na schovávačku.

Tak sa teda spolu so mnou pozrite na 5 najlepších miest, kde sa dá parádne pred Bohom ukryť. 

1. PRÁCA

Pre niekoho je práca činnosť, kde len zarába peniaze a po skončení pracovnej zmeny na ňu úplne zabudne. No pre niekoho je práca úplne všetkým a po príchode domov nevie z nej len tak vypnúť. Možno sa to niekomu nezdá, ale prácou je aj po skončení pracovnej doby odpisovať na pracovné maily, riešiť telefonáty zo služobného mobilu, aj keď som na stretnutí s priateľmi, či písať si plán práce na nasledujúci deň. V niektorých profesiách je to priam nevyhnutné, ale čo je na škodu, že kvôli zápalu práce zabúdame aj počas oddychu myslieť na Boha. Snažme sa pracovať poctivo a usilovne, ale nenechajme si zobrať čas, ktorý nám daroval Boh aj na niečo iné

2. VZŤAHY

Mám veľmi rada ľudí a som šťastná, keď môžem tráviť čas s tými, ktorých mám rada. Výlety, rozhovory, kávičky, túry, prednášky, diskusie…To všetko je super vec. Ale čo už nie je tak super, ak si popri všetkých aktivitách a vzťahoch neviem nájsť 10 minút pre Toho, kto nám tento všetok čas daroval.

3. POČÍTAČ

Notebook, mobil, tablet a internet v nich sú skvelé vynálezy, v mnohých ohľadoch nám istotne uľahčujú život. No čo je škoda, že čas trávený na nich si nevieme vždy dobre zadeliť. Dlhé čítanie článkov, pozeranie videí alebo chatovanie nám vie zobrať potrebnú energiu na sústredený čas strávený v modlitbe. Nenechajme virtuálnej realite zobrať nám čas, ktorý presahuje akýkoľvek časopriestor.

4. KONÍČKY

Boh nám do srdca vložil rôzne talenty a dary. A ak sa v nich nájdeme, o to skôr ich radi robíme. Často sa tešíme, že popri práci vôbec môžeme na chvíľku vybehnúť von, vyjsť si na bicykel, alebo si len tak prečítať knihu. Nájsť si zvlášť čas na modlitbu je pre niekoho priam nemožné. Čo však pomáha je naučiť sa tieto veci spájať. Ak som na túre, tak si počas nej nájdem aj čas na modlitbu. Po prečítaní knihy si prečítam aj nejaké zamyslenie… Možností je veľa, stačí len kúsok kreativity. 

5. SLUŽBA

Áno, čítate dobre. Možno si myslíte, že službu robíte pre Boha, ale je tomu tak naozaj? Skúste si úprimne položiť otázku, či dobrovoľníctvo, ktoré vykonávate pretkávate aj modlitbou a počúvaním Božieho hlasu? Veľakrát sa nám totiž môže stať, že robíme veci pre Boha ale bez Boha. Zamyslite sa, či to, čo robíte a čím slúžite Boh naozaj chce a či vás to k nemu približuje, alebo skôr odďaľuje.

SLOVKO NA ZÁVER

Tak to teda bol výber piatich rôznych oblastí, ktoré sú pre nás obrovským požehnaním, ale zároveň aj „skrýšou“, ak ich nevieme spravovať správne. Všetkým nám teda prajem veľa darov Ducha Svätého, aby sme si aj napriek mnohým povinnostiam, udalostiam a programu vždy vedeli nájsť aj čas na Boha! icon_smile-1427647

Alžbeta Vargová