Zahrali sme sa na stavbárov a postavili Tower bridge

Jeden obrázok, stovky až tisíce dielov a nekonečne veľa zážitkov. To pre mňa znamená puzzle. A pre vás?

História puzzle v krátkosti

Ľudia v minulosti hľadali mnohé spôsoby, ako sa naučiť usporiadanie sveta a ako ostatným  referovať svoje objavy a vedomosti. Aj na to sa využívalo puzzle v jeho počiatkoch. Presnejšie rytec a kartograf John Spilsbury v 17. storočí používal drevené skladačky na to, aby deti naučil zemepis.

Učebná pomôcka sa aj týmto spôsobom stala zábavnou hračkou. Z drevenej mapy sveta boli vyzerané iba niektoré štáty. No a deti mali nájsť správnu skladačku, do ktorej daná krajina pasuje.

Z puzzle sa stal celosvetový fenomén. Postupne začali vznikať rôzne súťaže. Kde však vznikol jeho názov? Prečo ho nevoláme iba obrázková skladačka? Pôvodcom mena je jedna z najvýznamnejších firiem, ktoré ho vyrábali. Práve tá niesla názov Puzzle.

Prečo je dobré stavať puzzle?

Táto interaktívna hračka nás nielen pobaví, ale aj mnohé naučí. Deti si počas skladania trénujú jemnú motoriku, rozvíjajú predstavivosť, logické myslenie a trpezlivosť. V útlejšom veku sa naše ratolesti učia rozoznávať tvary a farby.

A my dospelí? Okrem trénovania si trpezlivosti sa výborne zabavíme.

Stavali sme 3D puzzle a nedopadlo to najhoršie!

Prečo vlastne vznikol tento projekt? Najmä na blogu, ktorý je zameraný na knihy a cestovanie. Puzzle mám rada. Už ako malá som strávila hodiny a hodiny pri jeho stavaní.

Najviac mi bolo ľúto krvopotne poskladané obrázky opäť rozložiť do krabice. A keďže je priateľ v tomto rovnaký, pri oddychu po cestovaní sme sa doma zabavili.

kníhkupectva Aura sme dostali môj milovaný Tower bridge v rozloženom prevedení. Spočiatku som sa bála, pretože 3D puzzle som stavala iba raz a nedopadlo to dobre, ale tento raz som mala posilu! Tak sme sa smelo pustili do práce.

120 dielikov nám trvalo poskladať asi za hodinu. Výborne nám pri tom pomohol návod, vďaka ktorému sme vedeli, ako máme postupovať. Bez neho by sme boli skutočne stratení.

Väčšie časti puzzle sa stavali celkom jednoducho. Vraveli sme si, že ak to pôjde takto ďalej, tak je to úplne v poriadku. No keď sme narazili na doladenie detailov v podobe balkónikov na vežiach, do smiechu nám nebolo. Dieliky boli tak jemné, že sme sa báli ich poškodenia. Našťastie nič zlé sa nestalo a výsledok skutočne stál za to.

Pokiaľ môžeme odporučiť, nachystajte si háčik alebo niečo, čo vám pomôže vyslobodzovať jednotlivé dieliky z makety. Nám to mnohé uľahčilo.

A viete, čo bolo najlepšie? Okrem jeho estetickej, zábavnej a edukatívnej funkcií puzzle Tower bridge, bol most aj funkčný. Presnejšie povedané jeho zdvíhacia časť.

Prečo by ste mali skúsiť postaviť 3D puzzle?

  1. Pokiaľ si zavoláte trpezlivého a zručného parťáka, zažijete super zábavu.
  2. Aj tie najzložitejšie stavby idú postaviť veľmi jednoducho a môžu dotvárať útulné prostredie vášho domova.
  3. Precvičíte si mnohé zručnosti a hlavne trpezlivosť alebo pozornosť.
  4. Pomocou 3D puzzle pamiatok precestujete celý svet.
  5. Existuje niekoľko druhov 3D puzziel. Nemusíte siahnuť iba po pamiatkach. Môžete si postaviť aj vlastných dinosaurov, dopravné prostriedky alebo siahnuť po detských prevedeniach. Aj naše ratolesti sa určite potešia tejto tvorivej činnosti.
  6. Prekonáte samého seba.
  7. Budete mať krásne fotografie a nezabudnuteľné spomienky z pekného dňa.